Végre hivatalosan is bemutatkozott az LG G Flex, aminek a hátlapja öngyógyításra is képes.

Nagyjából egyszerre futottak be azok a pletykák, amelyek a két koreai gyártó hajlított kijelzőjű mobiljairól szóltak. A termékek prezentálása terén a Samsung volt a gyorsabb: a Galaxy Rounddal mutatta meg, hogy miként képzeli a hajlított megjelenítőjű mobilok világát. Az LG ezután aktívan megkezdte a G Flex-ről készült fotók, videók szivárogtatását, a hétvégén pedig végre megismerhettük a részleteket is.

Ívesen szép az élet

Azt már eddig is tudtuk, hogy a Rounddal ellentétben a G Flex panelje a függőleges tengely mentén lesz hajlítva, aminek hasznát maga az LG részletezi a sajtóközleményben. E szerint a megoldás egyik legfontosabb előnye, hogy csökken a telefonáló szája és a mikrofon közötti távolság, aminek köszönhetően jelentősen javul a beszélgetések hangminősége. A gyártó szerint azért is nagyszerű ez a kialakítás, mert így a farzsebben kényelmesebben tárolható a mobil, illetve fektetett módban használva az IMAX mozikhoz hasonló élményben lehet részünk, ha filmet néznénk a 6 colos kijelzőn.

Utóbbi képesség mozivászonhoz hasonlítását bocsássuk meg az LG buzgó marketingeseinek, és maradjunk annyiban, hogy a multimédia fogyasztást ez a kialakítás biztosan elősegíti, de erről csak egy személyes találkozás után tudnánk biztosat mondani. Ahogy arról is, hogy a G Flex hátlapját egy olyan speciális, öngyógyító bevonat védi, ami megvédi a burkolatot a mindennapok során beszerzett sérülésektől. Azt egyelőre nem tudjuk, hogy a gyakorlatban ez miként zajlik, de az LG állítja, hogy a bevonatnak köszönhetően a készülék sokkal tovább megőrzi eredeti állapotát.

Térjünk is át a kézzelfoghatóbb, adatok által értelmezhető képességekre, amelyek közül a hátlapi gombokat már megismerhettük a G2 esetében. Ez azt jelenti, hogy a G Flex előlapjáról és oldalairól is száműzték a fizikai gombokkal, de a hasonlóságok a szoftveres területen is folytatódnak. Az új modell is megkapja a KnockON funkciót, a főleg gyerekeknek kitalált vendég módot (Guest Mode), ami mellé több, az íves kijelzőt kihasználó és főleg a kezelhetőséget elősegítő lehetőség csatlakozott.

Csak sima HD a POLED

A hardveres képességeket böngészve természetesen a hajlított Plastic OLED kijelző kapja majd a legnagyobb figyelmet, ami az első olyan műanyag komponensű, mobilokhoz készült panel az LG-től, ami tömeggyártásba került. Csalódást keltő azonban a felbontás, hiszen a HD, azaz 1280×720 képponttal rendelkező kijelzővel már nem ildomos csúcskészülékeket ellátni, főleg annak fényében, hogy a G2 is full HD felbontással bír. A négymagos, magonként 2,26 GHz-es Snapdragon 800 processzor, a 2 GB RAM, a 32 gigabájt tárhely, a 13 megapixeles kamera, LTE támogatás és a külön ehhez a formához kifejlesztett, hajlított, 3500 mAh-s akkumulátor azonban már bőven hozza az elvárt szintet.

Az LG sajnos egyelőre csak a dél-koreai piacon tervezi a mobil forgalmazását, ami mindhárom helyi szolgáltató kínálatában meg fog jelenni. Jó hír azonban, hogy a további piacok kifejezés is megjelent a közleményben, bár ezzel kapcsolatban csak később ad tájékoztatást a gyártó.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.