Az LG G2 több újítással igyekszik kitűnni a mezőnyből, a G Pad 8.3 pedig hozza a kötelezőt.
Csütörtökön mutatkozott be a hazai sajtónak az LG két új készüléke, amelyek közül a G2 jelenthet igazán sokat a cégnek. Ez az a készülék, amelyre a hamarosan bemutatkozó Nexus 5 is épül. Utóbbiról sajnos nem esett szó, viszont megismerhettük a mobil képességeit, és egy kicsit közelebbről is megismerkedhettünk vele.
 
Gombok, hátra arc!
 
A telefont bemutató prezentáció során kiemelt hangsúlyt kaptak a szoftveres újdonságok, amiből egy-kettő valóban rendkívül hasznos lehet a mindennapok során. De előtte a hátlapra helyezett gombról essék pár szó, mivel az LG hosszas kutatások és véleményfelmérések nyomán arra jutott, hogy a felhasználók valószínűleg kiegyeznének azzal, ha végre nem a készülék különböző oldalain kellene keresgélniük a gombokat, hanem egy helyre rendezve, ott, ahol a mutatóujjal könnyen elérhető.
 
 
Az 5,2 colos, full HD felbontású IPS panel és az ő színei 
 
A meglepően karcsú, de nem az ultra sovány kategóriába tartozó G2 a Samsung Galaxy sorozatához hasonlóan vékony, nem különösebben kiemelkedő minőségű hátlapot kapott. A kamera alá három gomb került, melyek közül a középső a bekapcsoló, felette és alatta egy-egy, a hangerő állításáért és egyéb feladatokért (pl. fotózás) felelő billentyűket találhatunk. A LG büszkén hirdeti az extrémen vékony kávát, amire minden oka meg is lehet, mivel valóban úgy tűnik, mintha egyetlen kijelzőből állna az előlap.
 
 
Telefonhasznáálat közben a mutatóujjunk gyakran a hátlapon támaszkodik, így majd másra is használhatjuk
 
Alaposan hozzányúltak az Androidhoz is, és végre van egy gyártó, amely valós igényeket vesz figyelembe a tervezés során. Ilyen az a jobb alsó sarokba elhelyezett gomb, amivel a felső értesítési sávot lehet legördíteni. Aki próbálta már egy kézzel ezt a mutatványt egy 5 colosnál nagyobb mobil esetében, az pontosan tudja, mekkora segítségről van szó. Az extra szoftverek közül a Q Remote elnevezésűt ki is próbáltuk a helyszínen és sikeresen kapcsoltuk ki a prezentációt futtató LG márkájú televíziót. Ennél is nagyobb eredmény, hogy vissza is tudtuk kapcsolni, de az app teljes vezérlést ad bármilyen márkájú és távirányítható elektronikai eszközökhöz.
 
 
A kijelzőn megjelenő kezelőszervek közül a jobb oldali mindig az adott menühöz tartozó kiegészítő lehetőségeket mutatja meg
 
A kevésbé hasznosnak tűnő funkciók közé tartozik az úgynevezett Audio Zoom, amivel videókészítés közben arra a hangforrásra fókuszálhatunk, amelyikre csak szeretnénk, így nem maradunk le semmiről. Csak a tesztelés után dönthetjük el, hogy miként teljesít mindez, az viszont már most biztos, hogy a beépített optikai stabilizátor sok olyan fotót fog eredményezni, ami enélkül nem sikerült volna. A G2 működés közben villámgyors volt, ami az erős hardver ismeretében nem csoda, viszont a kezelőfelület dizájn szempontjából továbbra is sokba hasonlít a Samsung Touch Wizhez.
 
 
Nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, hogy az LG G Pad 8.3 a G2 nagyra nőtt testvére
 
A bemutató másik résztvevője a G pad 8.3 volt, ami az LG első komolyabb táblagépe, ha a pár évvel ezelőtti Optimus Padet nem számítjuk ide. A 8 colos kijelző full HD felbontást kapott, de SIM kártya nem helyezhető bele, amivel szerintünk nagy ziccert hagy ki az LG. Ezt a hiányt az a lehetőség sem pótolja, hogy a G2 képes a telefonhívásokat és az üzeneteket megosztani a tablettel. A G Pad mérete még éppen lehetővé teszi, hogy nagyobb belső zsebben elférjen, a fémes hátlap komoly eleganciát kölcsönzött a készüléknek, ami egyébként szintén bődületes sebességgel működött rögtönzött mini tesztünk során.
 
A G sorozat két új tagja hamarosan kapható lesz a hazai piacon, az árak tekintetében pedig annyit tudtunk meg, hogy a G Pad 89 900 forintos áron lesz kapható a kereskedőknél, de ha bekerül a mobilszolgáltatók ajánlatai közé, akkor ennél olcsóbban is hozzá lehet majd jutni. A G2-vel ez már meg is történt, mivel a T-Mobile kínálatában megjelent és feltöltőkártyás konstrukcióban 140 ezer forintot kérnek érte, ami a hardveres tudás és a szoftveres háttér ismeretében is kellemesen jó árnak tűnik.
 
Mobilitás

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.