Az LG G2 különleges hátlapgombbal és a konkurenshez hasonló szoftveres megoldásokkal igyekszik felvenni a harcot.
Az egyelőre kisebbik koreai gyártó egyre agresszívebben próbál a Samsung után eredni. Az LG androidos okostelefonjait eddig jelző Optimus nevet a tegnap bejelentett csúcsmodell esetében már elhagyták, így a kínálat legerősebb és legkülönlegesebb tagját G2-re keresztelték el.
Hátlapgombbal előre! ■ Az feltétlenül az LG javára írható, hogy a fejlesztők valóban igyekeztek valami újat mutatni, olyasmit, amitől egy készülék kiemelkedik ebből az erős mezőnyből.
A korábban kiszivárgott képek és videók igaznak bizonyultak, a G2 száműzte a fizikai gombokat az előlapról, sőt még a mobil oldaláról is. A ki-bekapcsoló, illetve hangerőállító gombok így a hátlapra, a kamera alá kerültek, ami első ránézésre túlságosan is merész húzásnak tűnik.
Az első helyszíni beszámolók szerint azonban praktikus ez az új megoldás, hiszen az 5 col feletti kijelzőmérettel bíró mobilok oldalán már nagyon nehéz kényelmesen elérni a kezelőszerveket, a hátlapot pedig éppen ott támasztjuk meg ujjunkkal, ahova a gombok kerültek. Sőt, ha a hangerőgombokat hosszan nyomjuk meg, akkor ezzel elindíthatjuk a jegyzetelő alkalmazás, illetve a kamerát.
LG G2: az Optimus utáni korszak elkezdődött
(a kép nagyítható)
A
G2 másik markáns megkülönböztető jegye a rendkívül vékony káva, amitől a telefon úgy néz ki, mintha a teljes előlap egyetlen hatalmas kijelzőből állnak. Ez nem is áll messze a valóságtól, mivel a G2 egy 5,2 colos, full HD felbontású IPS panelt kapott, ami egy úgynevezett Graphic RAM (GRAM) elnevezésű technológia segítségével az állóképek megjelenítése közben 26%-al kevesebb fogyasztást produkál; a gyártó ígérete szerint mindez a végelszámolásban 10 százalékkal növeli a 3000 mAh-s akkumulátor teljesítményét.
A G2 egy csúcskészülékhez méltó hardveres képességekkel rendelkezik, de egyetlen olyan elemet sem lehet felfedezni, ami egyedülálló lenne. A telefont a Qualcomm négymagos, Snapdragon 800-as processzora hajtja (magonként 2,3 GHz- órajel mellett), amit 2 GB RAM, és egy Adreno 330 grafikus meghajtó egészít ki. Az adatokat a 16/32 gigabájtos tárhely várja és úgy néz ki, hogy egyelőre nem lesz olyan verzió, ami microSD-vel bővíthető lenne. A kamera 13 megapixeles objektívje abban különleges, hogy optikai képstabilizátorral rendelkezik, ami a jelenlegi felhozatalban csak a Nokia 1020-as modelljéről mondható el.
Szoftveres funkciókban az erő ■ Az LG is rájött arra, hogy szoftveres fronton is nagyot kell dobnia, így lesz csak esélye megközelíteni a Samsungot. Ennek az lett a következménye, hogy egy rakás hasznos, vagy annak tűnő lehetőség került be a 4.2.2-es verziójú Androidba, illetve az azon futó kezelőfelületbe, viszont ezzel még több közös pontot hozott létre a Samsung Galaxy S4-el. Az egyik ilyen finom megoldás az, hogy ha tulajdonosa kétszer rákoppint a kijelzőre, az feléled, vagy ha egy bejövő híváskor fülünkhöz emeljük a készüléket, akkor automatikusan fogadja a hívást.
Az összes fizikai kezelőszerv a hátlapra száműzetett
(a kép nagyítható)
Kifejezetten hasznosnak tűnik azonban a gesztusvezérléssel (egy G betű felrajzolásával) aktiválható vendég mód (Guest Mode), ami után csak bizonyos funkciókat és adatokat érhet el az, akinek odaadtuk a G2-t. A Slide Aside funkció a párhuzamosan futó alkalmazások kezelését segíti elő, ezen kívül bizonyos appok képesek a már megnyitott felületek „fölött” futni, ami lehetővé teszi, hogy a weboldal vagy dokumentum bezárása nélkül készíthessünk jegyzeteket
Az LG G2 (feketében és fehérben) a New York-i termékbejelentést követő nyolc hétben több mint 130 szolgáltató kínálatában válik elérhetővé. A készülék elsőként Dél-Koreában kerül piacra, majd Észak-Amerikában, Európában és további kulcsfontosságú piacokon. Mindez azt jelenti, hogy a hazai megjelenésről nem tudtunk meg pontos információkat, ahogy az LG az árról sem tájékoztatta a nagyérdeműt.