Mégsem mutatkozik be az ismert márka legújabb okostelefonja a barcelonai Mobile World Congress-en.

Hiába várunk rá, valószínűleg nem fog a legújabb Nokia telefon nyilvánosság elé kerülni a küszöbön álló barcelonai Mobile World Congress-en. Az új mobilkészülékek bemutatkozásának hagyományosan helyt adó seregszemlén valószínűleg nélkülözni kell majd a HMD Global kezébe került márka zászlóshajóját.

Ellenáll a víznek és a pornak

A Nokia P1-ről eddig kiszivárgott információi alapján a csúcsok csúcsát jelentő, 256 GB-nyi belső tárhellyel rendelkező készülék akár 900 dolláros árcímkét is kaphat (igaz, ezzel még pont nem éri el az új iPhone 1000 dolláros becsült árszintjét), ami hazai forgalmazásban, kártyafüggetlenül jócskán 300 ezer forint fölé löki majd az árát. Ezért cserébe viszont IP68 szintű víz- és porállóságot kapunk, 5,5 inches képátlójú és QHD (2560x1440) felbontású AMOLED kijelzők használata mellett.

Egyelőre bizonytalan, hogy milyen processzor hajtja meg az okostelefont. Eredetileg a Qualcomm 10 nanométeres Snapdragon 835 lapkájáról szóltak a hírek, ám ezek mindegyikét felvásárolta a Samsung, hogy exkluzivitást biztosítson saját, Galaxy S8 készüléke megjelenésének. Mivel erre áprilisban kerül sor, a dél-koreaiak riválisai kénytelenek lesznek beérni egy gyengébb CPU-val.
 


A fenti – renderelt – képen egyébként a Sharp Aquos P1 váza látszik, valószínűleg valahogy így fog kinézni a csúcs Nokia telefon. Készpénznek azonban még nem vehető a design.

A Távol-Kelet után nálunk is

Nem marad ugyanakkor Nokia-látnivaló nélkül az MWC közönsége: a Kínában már debütált, nyolcmagos Snapdragon 430 processzorra alapuló modell elérhetővé válik az öreg kontinensen is. A Nokia 6 nemzetközi piacra lépése mellett két, középkategóriásnak szánt Nokia 5 telefon és egy belépőszintű (Nokia 3 kódnév alatt futó) modell is napvilágot fog látni.

A fejlett világ számára is elérhetővé váló Nokia 6 állítólag teljes mértékben megegyezik a kínai változattal. A már említett Qualcomm lapka mellett 4 GB RAM, 16 GB-nyi belső tárhely, 5,5 inches full HD kijelző, 16 megapixeles hátoldali kamera, 8 megapixeles frontoldali kamera jellemzi. Az eszköz energiaigényét egy 3 000 mAh-s akkumulátor szolgálja ki, ára pedig 250 euró körül fog alakulni.

Kevésbé vevőcsalogató a két Nokia 5-ös specifikációja. A nagyobbik, 5,2 inches modell 720p HD felbontású LCD-vel érkezik, 2 GB RAM-mal és 12 megapixeles hátoldali kamerával rendelkezik. 200 eurós ára nem sokkal kevesebb a fent említett változathoz képest, ugyanakkor a visszalépés erősen érezhető. Ehhez képest a Nokia 3 még olcsóbb lesz – 150 euró körül alakul ára -, de tudásáról várhatóan csak Barcelonában, február 26-án hull majd le a lepel.
 


Egy kis nosztalgia

A legmegdöbbentőbb hír azonban még csak most jön. Az egykor finn tulajdonban levő vállalat legsikeresebb terméke, a 3310 újbóli piacra dobása mellett döntött, így ez a készülék másfél évtized és több mint 100 milliós eladási darabszám után ismét elérhetővé válik. Várhatóan az eredetivel megegyező kialakítást kap, tehát érintőkijelzőről szó sincs, annál inkább strapabíróságról és hosszú akkumulátoridőről.

Mobilitás

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.