A repülő szerkezetek hagyományos távvezérlője helyett valami újjal rukkolt elő az Aura quadcopter.

A múlt héten, a New York Toy Fair 2017 kiállításon mutatkozott be a KD Interactive Aura nevű drónja. Míg maga a repülő szerkezet a később részletezendő védőrácsától eltekintve nem különösebben tér el a többi, hasonló felépítésű quadcoptertől, a vezérlése már annál inkább figyelemre méltó.

Felvették a kesztyűt

Az ember nélküli repülő szerkezetek vezérlésére használt távirányítók többé-kevésbé hasonló elven működnek. Rádiófrekvenciás kapcsolatot létesítenek a távirányító és a drón között, ez közvetíti a vezérlési jeleket a felhasználótól a drónig. Az irányítás – kicsit leegyszerűsítve - néhány gombbal, kapcsolóval és irányítórúddal történik.

Ezt a kialakítást gondolták újra az Auránál; a katonai alkalmazásban már megszokott módszert használható a repülő szerkezet távirányításra. Egy speciális kesztyű révén az eszköz tulajdonosának kézmozdulataira reagál a drón. A Gesturebotics technológiáját alkalmazó módszer így alapvetően eltér az ujjmozdulatokkal történő irányítás koncepciójától: nem kell külön vezérlőeszköz az emelkedéshez és süllyedéshez, a gyorsításhoz és lassításhoz illetve a forduláshoz sem.
 


Amint az a fenti képen látható, az Aura első vezérlőeszköze valóban kesztyűszerű kialakítást kapott. Nem kell azonban attól tartania a lehetőség iránt érdeklődők, de a kesztyűt ormótlannak tartók táborának, hogy a való életben ez a felépítés kényelmetlen lesz. A kísérleti fázison túljutott termék vezérlőeszközének gyártásba kerülő változata már jóval könnyebb lett, a kép jobb oldalán látható kialakítás már inkább óraszerű, kevésbé hasonlít egy súlyos kesztyűre.

Többszintű védelem a szórakozásért

Persze a vezérlés egyszerűsítése még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a drón kevésbé lesz hajlamos lezuhanni vagy valaminek nekiütközni – amíg egy ilyen eseteket elkerülni képes automatizmus nem kerül a repülő eszközökbe, az emberi hiba, figyelmetlenség tovább fogja szedni az áldozatait. Erre a kihívásra válaszul a KD Interactive egy olyan védőrácsot fejlesztett ki, ami megóvja a drónt a fizikai sérülésektől. Fejlesztői szerint ennek köszönhetően egyszerűen lepattan az útjába kerülő tárgyakról, plafonról, padlóról, ha ahhoz túlságosan nagy sebességgel érkezik meg.

Az Aura emellett el van látva egy headless móddal, azaz függetlenül attól, hogy a drón éppen merre néz, mindig abba az irányba repül, amerre tulajdonosa vezeti. Biztonsági szempontokból kifolyólag magassági és távolsági korlátozással is rendelkezik a várhatóan 100 dollár körüli áron megvásárolható drón. Már akkor, amikor majd megjelenik: a KD Interactive beszámolója szerint idén őszre várható az Aura kereskedelmi forgalomba jutása.

Konzumer tech

Kódolni a börtönben is érdemes

Egy több éve futó amerikai kezdeményezés megmutatta, hogy az elítéltekre nagyon jó hatással van az informatikai képzés. A programozói alaptudás önbecsülést ad, ami csökkenti a visszaesés esélyét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.