Közel száz informatikai és HR-vezető volt kíváncsi az idei CIO Hungary programjára, melynek középpontjában az Y generáció jelentette kihívások álltak.

Április 10-11-én ismét Balatonalmádiban gyűltek össze a legjelentősebb magyarországi vállalatok informatikai vezetői, HR-vezetők, valamint a szállítók képviselői – összesen mintegy másfél százan –, hogy megbeszéljék a nagyvállalatok informatikai kihívásait. Idén a hagyományos tematikát az Y generáció szervezetekre gyakorolt hatásának foglalkozó előadások egészítették ki.

Valósak a generációs problémák

Bár sokan túldimenzionáltnak gondolják a generációs hatásokat, több előadásból, illetve a kerekasztalokban megfogalmazott véleményekből is az derült ki, hogy a probléma valós: az Y generáció elvárásai, tudása, képességei, a munkahelyhez való viszonya alapvető hatást gyakorol a szervezetekre, és ezen keresztül a vállalati informatikai rendszerekre is.

Míg az előző generációnak még az internet lehetőségeit is tanulnia kellett, a mai harmincasok már beleszülettek a behálózott világba, a mobilitás számukra természetes, a közösségim oldalak használata mindennapos. Mint az Berschütz Mária és Lerf Andrea előadásából kiderült, ennek a generációnak a tagjai 30-35 éves korukra szeretnék elérni a saját maguk által meghatározott "álompozíciót", amit 40 százalékuk külföldön találna meg. Ugyanakkor ez gyakran társul hiányos kompetenciákkal, gyenge stressztűrő és konfliktuskezelési képességekkel.

Nem véletlen, hogy a hallgatóság körében nagy érdeklődést váltott ki a konferencia második napján Vécsey Zsadánynak, a FLIGBY-t fejlesztő Aleas Group vezetőjének, az előadása, amiben azt mutatta be, hogy Csíkszentmihályi Mihály flow-elmélete hogyan alkalmazható a munkahelyi motiváció megteremtésére, vagy Fromann Richárd előadása, amelyből kiderült, hogy egyre inkább elengedhetetlen a "netgenerációhoz" igazítani a rendszereket.

A technológiára is hat

Az Intel termékfejlesztései is azt mutatják, hogy nem hagyható figyelmen kívül a generációs jelenség. Az Intel Hungary üzletfejlesztési igazgatója, Gacsal József példaként hozta fel, hogy az Y generáció nem rendelkezik a megfelelő biztonsági tudatossággal, amit még akár chipgyártásban is figyelembe kell venni. Ezt Höltzl Péter előadása is megerősítette. A BalaBit IT biztonsági tanácsadója arról beszélt, hogy az új felhasználói attitűdök újabb biztonsági problémákat generálnak, melyeket csak szabályozással nem lehet megoldani.

Kevin Becknek, a Lenovo vezető elemzőjének az előadása szintén erre a témára rímelt. Amerikából, a Cisco telepresence rendszerével közvetített előadásában többek között arról a konvergenciáról beszélt, amely a különféle hardvereszközök hagyományos értékeit és felhasználási módozatait a konzumer világban elfogadott egyszerűséghez és dizájntrendekhez közelíti.

Technológiai trendek terítéken

A konferencián a menedzsment témák mellett technológiai trendnek is terítékre kerültek. Szentiványi Gábor, az ULX ügyvezető igazgatója a hibrid cloud rendszerek és a platformfelhők kapcsán beszélt a nyílt szabványok és open source eszközök szerepének felértékelődéséről, Andrássy János (APC Hungary) pedig az adatközponti infrastruktúraépítés aktuális kihívásairól, elsősorban a hatékony energiagazdálkodás lehetőségeiről. A SciamuS alapító-vezetője, Bedő Erik és a Bonafarm CIO-ja, Ábrahám Péter egy esettanulmányt hozott arról, hogy a vállalati kommunikáció komplex kezelése milyen költségoptimalizálási lehetőségeket nyújt.

A konferencia során felmérés is készült a hallgatóság körében a gyártói szoftverauditokról, melynek eredményét hamarosan közzétesszük.


Részletes beszámolóink a CIO Hungary idei paneljeiről:

A vállalatok új korszaka

Adatok minden mennyiségben

Játék az üzletben


 

Közösség & HR

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.