A néhány hónapja beharangozott fejlesztési cunami első hulláma máris megérkezett. Például már csoportosan is lehet csevegni a közösségi hálózaton.

A közösségi hálózat vezetője még novemberben, a cég első alkalommal megtartott, befektetőknek szóló Analyst Day nevű rendezvényén jelentette be, hogy alaposan ráfekszenek a funkcióbővítésre. A többek között a 300 milliós aktív közösség eléréséhez szükséges újdonságok idei első hulláma már meg is érkezett. Igaz, ezek annyira újdonságszámba menő funkciók, mint mondjuk amennyire a színes tévé az volt 1980-ban.

Csodálatos csoportos csevegés

A Twitter hivatalos blogján felfedett két újdonság egyike a csoportos üzenetküldés lehetősége. A csiripelők így már nem csak egyetlen twitterezővel folytathatnak privát diskurzust, de akár húsz főből álló csoportos beszélgetéseket is kezdeményezhetnek. A résztvevőknek ráadásul nem is kell feltétlenül egymás követőinek lenni, azaz "vadidegenek" is összeboronálhatók ezen a csatornán keresztül. A páratlan fejlesztésnek köszönhetően ráadásul twitteket, internetes linkeket, sőt emotikonokat is használhatnak a csevegni vágyók.  

Igaz, hogy alapvetően nem ez, hanem a követés alapú információáramlás a Twitter lényege, ám nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy erre a funkcióra 2015-ig kellett várni. Nem csupán a kifejezetten ilyen jellegű kommunikációra (is) építő (és amúgy kirobbanó népszerűségnek örvendő) alkalmazások, mint például a WhatsApp vagy éppen a Viber esetében teljesen természetes ez már "ősidők" óta, de a Twitter profiljához lényegesen közelebb álló, hagyományos közösségi hálózatokon is, elég csak a Facebookot és a Google+-t említeni.

Videók is lesznek

A másik "nagy durranást" a közvetlenül a Twitter alkalmazásában elkészíthető és publikálható rövid filmek szolgáltatják. A felhasználók az appon belül elindított és rögzített felvételen a megosztás előtt minimális szerkesztést végezhetnek, majd kilőhetik a hálózatra.

Hogy ez a terület mennyire számít úttörőnek, arról elég annyit mondani, hogy magának a Twitternek is van egy erre specializált megoldása, a hat másodperces videókkal operáló Vine, amelyet néhány évvel ezelőtt, még élesítése előtt vásárolt fel a közösségi oldal. A twitteres videók persze teljesen más felhasználást céloznak, így hat helyett rögtön harminc másodpercre növelték a felvétel maximális hosszúságát.

Tehát miközben a Facebook rekordot rekordra halmozva söpri be a hirdetési bevételeket, a Twitter lassan elkezdi kiépíteni az alapját annak, ami valamikor a távoli jövőben olyan (hirdetési) forgalmat generálhat, amivel képesek lehetnek kikerülni a veszteséget termelő zónából. Majd. Talán. Egyszer.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.