Nyereségessé vált a Netflix, harmadával több előfizetőt toboroztak a tavalyi év utolsó negyedében, mint amire számítottak.

Alig egy éve, hogy a Netflix merészen kijelentette: meg fogja hódítani a streaming televíziózás globális piacát, több mint 130 olyan országban jelenik meg szolgáltatásával, ahol addig nem volt jelen. Emellett azt is beígérte, hogy 2017-től átáll a minden negyedévben megmutatkozó, stabil profittermelésre. Most pedig eljött az ideje annak, hogy színt valljon a vállalat, mit sikerült megvalósítani az ígéretekből.

Jól sikerült (negyed)év

Szerdán tette közzé üzleti eredményeit a Netflix, amiből kiolvasható, hogy gyakorlatilag teljesítette korábbi vállalásait – annak ellenére, hogy a múlt évben az Amazon és a Hulu megjelenésével tovább erősödött a konkurenciaharc. A december 31-ével véget ért három hónapos időszak alatt kicsivel több mint 7 millió új előfizetőt toborzott a cég. Az amerikai és nemzetközi piacon mért összesített eredmény ezzel alaposan rácáfolt a korábbi, 5,2 milliós becslésre. A friss adatokkal együtt egyébként a Netflix jelenleg 93,8 millió előfizetővel bír, vagyis szinte biztos, hogy az idei év közepére el fogja érni a 100 milliós felhasználói tábort.

A felfutást nagy mértékben az amerikain kívüli piac berobbanása okozta. A vállalat közlése szerint ahhoz, hogy a 100 milliós cél valóra válhasson és a bővülési trend kitarthasson, jelenleg is tanulják, hogyan kell a különböző kultúrák ízléséhez illeszteni a tartalmakat. Az elmúlt negyedévben egyébként 5,1 millió nemzetközi előfizetővel bővült a tábor, ezzel pedig a Netflix-rajongók közel fele – egészen pontosan 44,4 milliónyian – már az Egyesült Államokon kívülről származik.
 


Óriási befektetések

Noha kétségtelenül szükség van a kiszolgálóinfrastruktúra fenntartására és fejlesztésére is a növekedéshez, a Netflix kiadásainak legnagyobb részét a tartalom előállítása teszi ki. A cég közlése szerint az idei évben 6 milliárd dollárt szán erre, szemben a 2016-os 5 milliárd dollárral.

Ezzel párhuzamosan növekedett, növekedik a profit is: 56 százalékos bővüléssel 67 millió dollárra kúszott fel az elmúlt negyedévben. Ez az emelkedés gyorsulni fog: az aktuális negyedévben a becslések szerint elérheti a 165 millió dollárt. Összehasonlításképp: a tavalyi év első három hónapjában 28 millió dollárnyi profitról számolhatott be a Netflix.

Szüksége is van a tőkefelhalmozásra, hogy a minőségi tartalmakat továbbra is tudja finanszírozni a vállalat. 2016-ban ugyanis a korábbiakhoz képest még ádázabbá vált a nézők kegyeiért folytatott küzdelem. Az Amazon nemrég szintén globális tényezővé vált, de érdemes számolni például a már évtizedes múlttal rendelkező YouTube-bal is.

Ráadásul erre a modellre kénytelenek – legalább részben – átállni a hagyományos kábelszolgáltatók is, ahogy az emberek film- és sorozatnézési szokásai egyre inkább megváltoznak az egy évtizeddel ezelőttihez képest.

Papírhullámvasút

A Netflix papírjainak értéke az elmúlt napokban sokat hullámzott. Csak az eredmények közzétételét követően, az üzleti órákat követő kereskedés során 8 százalékot emelkedett (ez 5 milliárd dolláros cégértéknövekedést jelent). Ugyanezt az eredményt, 8 százalékos átlag-részvényáremelkedést produkálta a vállalat a 2016-os év után, ami jelentős megnyugvásnak számít a 2015-ös 135(!) százalékos ugrás ismeretében. Ezzel egyébként a Standard & Poor’s 500-as részvényindexének legjobban teljesítő tagjává vált a tavalyelőtti évben.

A vállalat a jövőt illetően is bizakodó: becslésük szerint 5,2 millióval bővül majd az előfizető tábor az év első három hónapjában, melyből 1,5 millió lesz amerikai, 3,7 millió pedig az Amerikán kívüli internetező.

Piaci hírek

Az Alphabetnél biztos nincs válság

Ahogy az IT szektor egészében, úgy az Alphabet alá tartozó cégeknél is sok elbocsátás történt az utóbbi időben, ám ez láthatóan nincs hatással a Google-anyavállalat bevételtermelő képességére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.