Az LG hazai képviselete egy sajtórendezvényen mutatta be a G4-et, ahol egy kicsit közelebbről is megvizsgálhattuk az oly sokat emlegetett bőr hátlapot. A koreai gyártó a G sorozat összes tagja esetében hozott valami jelentős újdonságot. A G2-nél ez a gombok hátlapra történő költöztetése volt, a G3 esetében a QHD felbontású kijelzővel tűntek ki a tömegből, a G4-nél pedig az opcionális bőr hátlap az, ami az egyedi vonalat erősíti.
Bőr van, baby!
Hasonlóval a Samsung már próbálkozott korábban a Note 3 esetében, de mivel az a borítás vállaltan műbőrből készült, így az LG-n volt a sor, hogy bizonyítsa: lehet ezt másképp is. A G4 hátlapja a többi csúcsmodellel ellentétben levehető, sőt, az akkumulátor is cserélhető, amit a gyártó szakemberei előnyként vázoltak fel a versenytársakkal szemben. Egyébként a bemutató jelentős részében az iPhone és a Samsung Galaxy család tűnt fel az összehasonlításokban, ami úgy is beazonosítható volt, hogy a cég nem jelölte a konkurensek nevét.
A G4 technikai jellemzőit a bejelentésekor született cikkünkben elolvashatják, így most inkább a személyes benyomásoké lesz a terep. A hátlap borítása valódi marhabőrből készült, amit egy különleges bevonat tesz ellenállóvá. Ez egy speciális, a bőr hatást (elméletileg) nem zavaró fólia, ami a nedvességet lepergeti, a szennyeződéseket pedig távol tartja a cserzett bőr felületétől. Sajnos ez a kialakítás egy kicsit elvesz a dolog szépségéből, mert tapintásra nem igazán kelti valódi bőr érzetét a G4 hátlapja.
Ha szagmintát vesz az ember, akkor minden kétséget kizáróan érződik, hogy valódi bőrről van szó, de a kicsit csúszós tapintású bőrről nem feltétlenül egy prémium borítás jut az ember eszébe. Optikailag azonban kétség kívül elsőrendűen mutat a telefon, és az is elképzelhető, hogy a használat során az anyag veszít ebből a kicsit mesterséges érzetből. Az LG a bőr hátlapos verziókhoz mellékel egy arany színű, műanyag hátlapot is, így alkalomhoz illően készíthető fel a mobil.
Profi kamera és íves kijelző
A bemutató központjában a dizájnon kívül a kamera állt, ami minden tekintetben a csúcsot képviseli: gyors, pontos, RAW fájlokban is készíthetünk felvételeket és az átlagostól sokkal több manuális beállítási lehetőséget ad a szoftver. A gombok maradtak a hátlapon, mert a gyártó úgy látja, hogy mostanra sikerült megtalálni a tökéletes kialakítást, amivel a G Flex 2 tesztjében mi is teljes mértékben egyetértettünk. Elsőre nem tűnhet fel, de a G4 szintén enyhén hajlított kijelzőt kapott, de az ív sokkal finomabb, mint az előbb említett Flex 2 esetében.
LG G4 és G Flex 2
Az LG G4 tehát két verzióban kerül május végén a boltokba: a bőr borítású hátlapból két szín (világos barna és fekete) lesz elérhető, ami alapvetően a magyar piac konzervatív beállítottsága miatt van így, hiszen eredetileg a gyártó több, harsány színt is beemelt a kínálatba. A bőr borítású modellekhez minden esetben jár egy műanyag, arany színű hátlap, ami mellett ott lesznek az eredetileg is műanyag hátlapos modellek, szürke, fehér és szintén arany verziókban. Hivatalos árral az LG még nem tudott szolgálni, így a mi tippünk szerint a bőr, kártyafüggetlen verzió nem fogja átlépni a 200 ezer forintos értékhatárt.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak