A világ legtermékenyebb mobilgyártói kezdik felismerni, hogy a sikerhez valami újra, valami különlegesre van szükség és nem elegendő az kijelzők méretének/felbontásának növelése az üdvösséghez. A Samsung és az LG egyaránt a kijelző felületéhez, ívéhez nyúlt annak érdekében, hogy ismét érdekesek legyenek a csúcsmodelljei, ennek jegyében született meg a Galaxy S6 Edge lecsapott szélű, illetve az G Flex2 hajlított felületű panelje.
Ívek és bőr
Az LG a tegnap bejelentett G4 esetében több ponton hozzányúlt az addigi automatizmusokon és olyan jól eladható helyeken változtatott, amit eddig a konkurensek nem akartak, vagy tudtak meglépni. A bőrhöz hasonlító, de valójában műanyag helyett az LG valódi, jó minőségű, varrott, cserzett bőr borítással látta el a mobilokat, ami kicsit hasonlít a Samsung Note szériájában használt anyaghoz, de szigorúan csak optikailag.
Azt nem lehet tudni, hogy mennyire bírja majd az egyébként opcionális hátlapi borítás, de a helyszíni beszámolók szerint nagy mértékben dob a minőségérzeten és jó fogást biztosít a bőr felület. Az LG kijátszotta az ívelt kijelző adut is, bár a G4 nem kapott akkora hajlítást, mint a Flex2. A koreai gyártó nem váltotta le a hátlapra helyezett kezelőszervek ötletét, illetve aki nem szeretne bőrben utazni, az műanyag, dombor mintás kivitelben os beszerezheti a készüléket.
A kijelző mérete (5,5 col) és felbontása (QHD, 2560 × 1440) változatlan maradt a G3-hoz képest, viszont egy jobb színeket biztosító és kevesebbet fogyasztó, úgynevezett Quantum LCD került be a G4-be. Chipset (Qualcomm Snapdragon 808) és processzor terén (64 bit, dupla magos Cortex-A57 és négymagos Cortex-A53) a mobil nem ostromolja a csúcsokat, de az LG azt ígéri, hogy ez a konfiguráció sokkal jobban optimalizálva lett, mint az előző széria. Mindezek mellé 3 GB RAM, és 32 gigás, microSD-vel bővíthető tárhely jár.
Stabilizált optika
A kamera a másik terület, amit alaposan megnyomott az LG, már csak azért is, hogy hajszálnyira, de megelőzze a nagy vetélytárs Samsungot. A harc a fényerő körül zajlik, mivel a G4 immáron 16 megapixeles hátlapi kamerája f1,8-cas értékű, azaz a Galaxy S6 f1,9-ces objektívjánál is több fényt képes beengedni az érzékelőre, ami egyébként 40 százalékkal nagyobb az elődhöz képest. A kamera másik jelentős újítása a háromtengelyes optikai képstabilizátor, ami az LG szerint a jelenlegi csúcsot képviseli a piacon.
Az Android 5.1-es verziójával és az LG saját kezelőfelületével ellátott készülék támogatja a vezeték nélküli töltést. A G4-be egy izmos, 3000mAh-s, cserélhető akku került, azaz az Lg továbbra sem erőlteti a unibody kialakítást. Az árazásról az LG egyelőre hivatalosan nem nyilatkozott, de az valószínűsíthető, hogy kb. 200 ezer forintnak megfelelő eurót kérnek majd a kártyafüggetlen modellekért.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak