Nem elég, hogy a közelmúltban kipaterolták a kormányzati gépekről a Windows 8-at, most megszállták a cég irodáit négy nagyobb városban.

A kínai hatóságok négy városban, Pekingben, Sanghajban, Kantonban és Csengtuban megszállták a Microsoft ottani irodáit. A Microsoft elismerte a történteket, de arról nem nyilatkozott a cég, hogy milyen vizsgálat folyik ellene. Mindenesetre hangsúlyozták, hogy együttműködnek a hatóságokkal.

A Bloomberg úgy értesült kínai forrásokból, hogy valószínűleg a cég monopóliumát vizsgálják a kínai operációs rendszer piacon. Ugyanakkor a kínai lépés beleillik a két ország között technológiai téren folyó konfliktusok sorába, melyek általában valamilyen kémváddal érnek véget.

A Wall Street Journal arra hívja figyelmet, hogy a Microsoft verbális támadása már a közelmúltban elkezdődött. Egy kormányközeli kínai televízióban ugyanis a közelmúltban foglalkoztak a Windows 8 biztonságával. A műsorban egy kínai szakértő többek között azt állította, hogy a Microsoft együttműködik az amerikai kormányzattal a kiberkémkedés terén.

Nehéz pálya ez a Microsoftnak

A Microsoft közelmúltban kiadott negyedéves gyorsjelentése kapcsán a cég pénzügyi igazgatója úgy kommentálta a cég kínai eredményeit (melyeket egyébként nem részletezett a cég), hogy nehéz körülmények között dolgoznak Kínában, aminek oka elsősorban a gyenge üzleti környezet.

Nem véletlenül panaszkodik a cég. Technológiai fronton ugyanis több összecsapás is volt az Egyesült Államok és Kína között. Az elsősorban a kémkedés megelőzése. Ezzel az indokkal szorították ki a Huaweit a távközlési berendezések amerikai piacáról. A másik oldalról pedig májusban – bár némileg más hivatkozással – a Windows 8-as gépeket tiltották ki a kormányzati szférából Kínában. És persze ide sorolható az IBM x86-os részlegének eladása körüli hercehurca is. Ez utóbbi esetben az amerikai hatóságok vizsgálják a részleg eladásának a biztonsági kockázatait.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.