2013 végére 700 milliót is meghaladta az okos készülékek száma- szédületes a fejlődés.

Kína újra és újra jelzi, hogy már régen nem csak beszállítói és bérgyártói minőségében kell vele számolni, hanem a helyi márkák is egyre komolyabb figyelmet követlenek maguknak. A nemzetközi gyártók Kínában való megjelenése (lásd Apple) életfontosságúvá vált, mivel az európai piac telítődik és új területek szükségesek a növekedéshez.

Brutális számok

Ezzel párhuzamosan a kínai piac is hatalmas lendülettel száguld a telítődés felé, hiszen az Umeng elemző cég mérései szerint 2013 elején még „csak” 380 millió okos készüléket (okostelefon és táblagép együtt) regisztráltak, ami év végére meghaladta a 700 millió darabot. A kínai piac híresen árérzékeny, ezért elsősorban az olcsó, androidos készülékek dominálnak. Ezt megerősíti az Umeng is, mivel a 700 millió készülék 57 százaléka a 330 dollár alatti kategóriából kerül ki, viszont ennek ellenére markáns a felső kategóriás, 500 dollár fölötti eszközök 27 százaléka, aminek egyébként döntő többsége (80%) iPhone.

A TOP 10 aktív androidos készülékek listája és a gyártók megoszlása (Forrás: Umeng)

Ahogy a tavalyi év során megindult az Apple mobilok forgalmazása a Chine Mobile hálózatában, úgy a feltört iPhone-ok száma is drasztikusan csökkent. Az Umeng azt mutatta ki, hogy a jailbreak-elt készülékek aránya 30-ról 13 százalékra csökkent az év végére, mivel a felhasználók már helyi forrásokból is be tudják szerezni a készülékeket és nem kényszerülnek a mobilok függetlenítésére.

A 2013-as év negyedik negyedében az androidos felhozatal első 10 helyezettje egyhangú képet mutat, mivel elsősorban a Samsung uralkodik, akin kívül egyedül az egyik legismertebb helyi gyártó, a Xiaomi készülékei fértek be a legjobb 10 közé. Ennek ellenére az androidos piac a világviszonylatnál is jobban töredezett, mivel több száz androidos gyártó sok ezer készüléke van a piacon.

A Xiaomi Redmi sokat változtathat a ranglistákon

Jön a Xiaomi Redmi

És ha mér említettük a Xiaomi nevét, akkor jöjjön a legfrissebb pletyka a gyártóról, ahol hamarosan egy újabb, kifejezetten pénztárca barát mobil kerül a boltokba. Az állítólag 130 dollár alatti árral induló (figyelem: ez kevesebb mint 30 ezer forint!!) Redmi elsősorban a nemzetközi terjeszkedés eszköze lesz, mivel a Xiaomi Tajvant, Hong Kongot, Szingapúrt, Malajziát, Indonéziát és Thaiföldet fogja célozni az olcsó készülékkel. Tehát az androidos Redmi 130 dollárért 5,5 colos, 720p felbontású kijelzőt, 1 GB RAM-ot, egy nyolcmagos, valószínűleg MediaTek processzort, 13 megapixeles hátlapi és egy 5 megapixeles előlapi kamerát fog adni a vásárlóknak. 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.