A CrunchBase összesítése szerint a Dropbox 2012 februárja óta összesen 20 különböző vállalkozást, startupot vásárolt meg és egyedül annak a Mailboxnak a vételára ismert (100 millió USD), amiről mi is megemlékeztünk annak idején. A megszerzett vállalkozások jellemzően felhőtechnológiáról és adatelemzésről, analitikáról szónak, de akadnak köztük olyanok is, mint a személyes tárgyak eladását segítő Sold, az e-mail küldést megreformáló Mailbox, vagy a zenei streaminget támogató Audiogalaxy.
Csoportmunkás jegyzetelés
Tavaly áprilisban a Hackpad került a Dropboxhoz, ami után várható volt, hogy hamarosan egy csoportmunkát segítő, jegyzetelős alkalmazással bővül a cég repertoárja. Pár héttel ezelőtt meg is jelentek az első híresztelések azzal kapcsolatban, hogy Project Composer néven a Dropbox már teszteli az új szolgáltatást. Akkor még nem lehetett csatlakozni a tesztelők táborához, most azonban megváltozott a helyzet.
Egyrészt valószínűleg megkapta végleges nevét a termék, mivel már Dropbox Notes néven fut, másrészt elindult a béta teszt időszaka, ahova a cég oldalán jelentkezhetnek az érdeklődők. Az app léte továbbra is egy furcsa, meg nem erősített státuszban van, nem jelent meg róla semmilyen közlemény, a mostani fejleményt is a Hackpad felhasználói észlelték, akik továbbra is aktívan figyelemmel követik kedvenc appjuk sorsát.
A Dropbox Notes funkcióiról egyelőre szinte semmit sem lehet tudni, kiindulási pontot mindössze az a kép ad, amit a feliratkozási oldalon helyeztek el. Ezen egy dokumentum látható, amit párhuzamosan ketten szerkesztenek, vagyis olyan képességek várhatók tőle, mint amit a Google Docs, vagy az Evernote nyújt.
A másik információ töredék azt sejteti, hogy elsősorban céges ügyfeleknek szánják a szolgáltatást, ami szintén a feliratkozáskor megadandó adatokból következtethető ki. A Dropbox Notes nyilvános béta tesztjének elindulásával párhuzamosan a Hackpad továbbra is elérhető, de ez valószínűleg addig fog tartani, amíg az új jegyzetelő szolgáltatás el nem indul.
A Dropbox nemrégiben kapcsolta össze magát a Microsofttal, aminek következtében az Office dokumentumok a webes felületen megnyithatók és szerkeszthetők, ami azonban fordított irányban, vagyis a OneDrive felületén is megoldható a Dropboxban tárolt állományokkal.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak