A három új tableten kívül egy vadonatúj ebook olvasó is bemutatkozott.

A jelek és elemzések szerint az Amazon mobilos kirándulása nem sikerült túlságosan jól, hiszen becslések szerint pár tízezernél nem kelt el több a Fire Phone-ból. Sokkal többre ment a Kindle Fire és annak későbbi javított, fejlesztett, HD-sított verziói, így az Amazon teljesen érthető módon üti a vasat, amíg meleg és egyszerre három új táblagépet, plusz egy e-book olvasót is piacra dobott.

Kindle HD 6, HD 7, HDX 8.9

A három táblagép tulajdonképpen csak kettő, mivel a belépő szintet és az alacsonyt árat a Kindle Fire HD 6, illetve HD 7 képviseli. A számozásból már kiderül, hogy egy 6, illetve 7 colos, színes hátlapokkal ellátott gépekről van szó, amelyek között a panel méretén kívül a háttértárban és az ezzel összefüggő árakban van különbség. A 8 gigabájtos HD 6 99 dollárba kerül, a 16 gigás verziójáért 120 USD-t kell fizetni, míg e logika mentén a HD 7 árai 139, illetve 159 dollár.

A hardver innentől kezdve mindkét táblagép esetében ugyanaz: négymagos processzor (1,2 és 1,5 GHz-es magokkal), 1 GB RAM, Wi-Fi csatlakozási lehetőséggel, 1280 × 800 képpont felbontású kijelző, 2 megapixeles hátlapi és egy VGA felbontású kamera az előlapon. Az Amazon a bevált módon most is egy teljesen egyedire szabott kezelőfelületet tett az Android alapokon nyugvó Fire OS 4-re, ami tökéletes csatornát ad a cég termékeihez, szolgáltatásaihoz.

Kindle Fire HD 6, HD 7

Míg a Fire HD 6-7 október 2-ától rendelhetők az Amazon oldalain, a csúcsot képviselő Fire HDX 8.9 egy kicsit később, október 21-től válik elérhetővé. A zászlóshajó a titulushoz passzoló képességekkel és hardverrel rendelkezik: a Qualcomm Snapdragon 805-ös chipsetben egy négymagos, magonként 2,5 GHz-es processzor dolgozik, ami mellé 2 GB RAM és verziótól függően 16, 32, vagy 64 gigabájt tárhely jár.

Ez a modell már egyértelműen a filmek szerelmeseinek készült, hiszen a 8,9 colos, 2560 × 1600-as kijelzőn van mit nézni. Maga a táblagép is alkalmas képalkotásra, amihez a hátlapon egy 8 megapixeles, f/2.2 objektív vehető igénybe egy LED villanó társaságában, a selfi felvételeket pedig az előlapi, HD felbontású kamerára bízhatjuk. A Fire HDX 8.9 nem csak WiFi, hanem opcionálisan 4G hálózatok segítségével is képes használni az internetet.

Kindle Fire HDX 8.9

A szintén Fire OS 4 alapokon nyugvó tablet már jóval magasabb árkategóriában mozog: a 16/32/64 gigabájtos kivitelekért 379, 429, 479 dollárt kell fizetni, de ha valaki a 4G-s modell mellett dönt, annak már közel 600 dollárt kell érte kiadnia.

Elstartol a Voyage

Végül a e-könyv olvasó kínálat is új termékkel gazdagodott, amiben a táblagépekhez hasonlóan forradalmi újításokat nem, csak a korábbi funkciók, képességek tovább csiszolását vehetjük észre. A  Kindle Voyage az eddigi csúcsmodell Paperwhite fölé került, és a pozíció elfoglalásához egy 6 colos, minden eddiginél nagyobb, 300 ppi felbontású e-ink kijelzőt vonultat fel (eddig 212 ppi volt a csúcs), ami továbbra is érintés érzékeny és háttérvilágítással rendelkezik, csak mindkettő még jobb, még szebb.

Kindle Voyage

Ez lett az eddigi legvékonyabb (7,6 mm) e-book olvasó a kínálatból és ahogy már a Paperwhite esetében, úgy ennek a modellnek is van csak WiFi-s, és WiFi+3G-s verziója. Az árképzés most is attól függ, hogy kérünk-e olvasás közben különböző reklámokat: ha igen, akkor a Voyage 199 dollárba kerül, ha nem, akkor ez a kívánságunk 219 dollárba fog kerülni. A piacra kerülés időpontja itt is október 21., az előrendelői oldal már él.

Konzumer tech

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.