Véget ért a várakozás, elérkezett július 29., a Windows 10 frissítésének kezdő napja. Olvasóink közül valószínűleg többen felfedezték már, hogy a jelenlegi Windows-uk tálcáján megjelent egy gomb, ami az új rendszer beszerzésének lehetőségeit taglalja, amit azt is jelenti egyben, hogy a gépük kompatibilis a Win10-zel.
Máris beleugorhat
Mivel itt a felhasználó megadta az e-mail címét, nincs más dolga, mint várni, hogy megkapja a zöld jelzést a frissítés megkezdésére. Egyelőre nem lehet tudni, hogy mennyi ideig tart a Windows 10 széles körben való terjesztése, éppen ezért lehet érdekes és hasznos az a kis eszköz, amivel a folyamatok felgyorsíthatók.
Az eddigi tempó alapján egy hosszú folyamatra érdemes számítani
A Microsoft közzétett egy segédprogramot, aminek letöltése után azonnal telepíthetővé válik a Windows 10. Az alkalmazás letöltése és elindítása után két lehetőség áll a felhasználó előtt. Vagy letölti és frissíti a Windows-t, vagy létrehoz egy telepítő USB-t, vagy DVD-t, aminek a segítéségével később frissít, vagy azt egy másik gépnél használja fel. Az ISO képfájl kiírása teljesen automatikusan történik és egy legalább 4 GB-os adathordozóra van hozzá szükség.
Egy évig ingyen, de nem mindenkinek
Emlékeztetőül: a Windows 10 azoknak jár ingyenes frissítés formájában, akik jelenleg egy kompatibilis (legalább 1 GHz-es processzor, 1/2 GB RAM, 32/64 bit, DirectX 9 vagy újabb, minimum 800 × 600-as kijelző), Windows 7/8/8.1-es, jogtiszta rendszerrel bíró géppel rendelkeznek.
A frissítés mától egy évig érhető el ingyen, arról a MS még nem nyilatkozott, hogy mi fog történni ez után. Van lehetőség új licenc vásárlására is, aminek az ára 119 dollártól fog indulni. A verziókról egy korábbi cikkünkben olvashat, itt pedig álljon egy ábra, miből kiderül, hogy az egyes verziók pontosan milyen Windows 10 kiadásokra frissülnek.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak