A dátumtól számítva egy évig tölthető le frissítésként az új rendszer.

Azt már év eleje óta tudtuk, hogy a Windows új alapokra helyezett verziója valamikor a nyár folyamán érkezik, de pontos időponttal eddig nem látott el bennünket a Microsoft. A vállalat mai közleménye azonban végre egyértelmű: 2015. július 29-én válik elérhetővé a Windows 10 ingyenesen letölthető frissítésként.

A felhasználók két úton juthatnak hozzá az új operációs rendszerhez: vagy frissítik a meglévő PC-jük, vagy táblagépük Windows 7, és Windows 8.1 rendszereit, vagy egy újonnan vásárolt eszközön (a mobilos kiadásról egyelőre nincs szó), előre telepítve vehetik birtokba a Windows 10-et. A frissítés a bejelentett időponttól számított egy éven át vehető igénybe, ha pedig valaki július 29. után még Windows 8.1-gyel ellátott gépet vásárol, természetesen rájuk is érvényes a frissítési lehetőség.

A MS azt ígéri, hogy a jelenleg használt alkalmazások mind probléma nélkül együtt fognak működni a rendszer 10-es verziójával. Aki az elsők között szeretne hozzájutni a frissítéshez, az egy regisztrációval ezt biztosíthatja magának.

A Windows 10 az első olyan operációs rendszer a MS életében, amit a felhasználók bevonásával alakítottak ki és teszteltek folyamatosan a fejlesztés alatt. A Windows Insider programban több mint 4 millióan használták a rendszert, és küldték be javaslataikat, tapasztalataikat a Microsoftnak. A Windows 10 legnagyobb jelentőségű újítása, hogy egy egységesített kódrendszernek köszönhetően a különböző eszközökön, felületeken univerzális alkalmazások futnak, ami a jövőben nagyban megkönnyíti majd felhasználók és a programozók életét is.

Ismét birtokba vehetjük az átszabott, újra tervezett Start Menüt, Edge néven egy alapjairól újragondolt, extra funkciókkal ellátott böngésző is a csomag részét képezi, valamint megújult szinte az összes fontos, képkezeléssel, zenelejátszással, dokumentumokkal kapcsolatos alkalmazás. Végül a Windows 10 szerves része lesz a MS digitális asszisztense, a Cortana, ami a magyar nyelvű felhasználók számára egyelőre nem sok hasznot nyújt, viszont ettől még meghallgathatjuk a fenti hírt az ő hangján is.

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.