Stagnáló bevételekkel számol, mégis komoly beruházásokat tervez idén a UNIT4 Group két hazai vállalata, melyek tavaly nyár óta szoros együttműködésben dolgoznak.
Az amszterdami székhelyű UNIT4 Group szoftvercég két hazai leányvállalata, a UNIT4 CODA Hungary Kft, és a VT-SOFT Software Kft. tavaly nyáron lépett stratégiai partnerségre. A cél elsősorban az volt, hogy ezáltal minden ügyviteli folyamatot támogatni képes, teljes termék-portfóliót kínálhassanak az integrált vállalatirányítási rendszerek hazai piacán. Emellett a partnerség a régiós súlyát is növelte a két vállalatnak: főleg Csehországban és Romániában vannak ügyfeleik.

A UNIT4 Group főleg a kkv szektor dinamikusan növő vállalkozásait vette célba – a cég szóhasználatával BLINC (Businesses Living IN Change – folyamatos változásban lévő vállalatok) – azt ígérve, hogy üzleti szoftverei a legszélsőségesebb üzleti változások közepette is képes segíteni a cégek gyors alkalmazkodását. (A UNIT4 Group a kkv-knak kínált ERP rendszerek piacán a világ 6. legnagyobb szállítója, ERP rendszerével pedig második Európában.)



A FinancialForce.com kezdőoldala: kkv-k jövője

A magyar leányok összefogása A UNIT4, amely a CODA felvásárlása, azaz 2008. óta van jelen közvetlenül Magyarországon, 2010-ben, a lengyelországi Teta S.A. megvásárlásával megszerezte meg az egyik legnagyobb magyar humánügyviteli rendszert fejlesztő szoftvercéget, a VT-SOFT Software Kft.-t is. Mivel a két magyar leányvállalat termékportfóliója jól kiegészíti egymást, a két cég 2012 júliusában azonos ügyvezetés alá került, bár külön jogi személyiségként működik tovább.

A két céget vezető Wehring Tamás, ügyvezető igazgató szerint ennek egyik nagy előnye az, hogy a legnagyobb magyarországi szoftverszállító mellett egyedüliként képesek teljes körű, minden ügyviteli folyamatot lefedő, korszerű, integrált termékportfóliót kínálni. Az összevont erőforrások jobban kihasználhatók, és a közös ügyfélbázis sem elhanyagolható – tette hozzá az ügyvezető igazgató.

A két cég együttes árbevétele 2012-ben mintegy 1,4 milliárd forint volt. Ennek kiugróan magas hányada – több mint 960 millió forint – származott szolgáltatásból és tanácsadásból, mintegy 70 millió licencértékesítésből, és közel 400 milliót tett ki a maintenance jellegű bevétel.

Stratégiai mérföldkövek A két cég partnersége új startégia kidolgozását is magával hozta – mondta el Wehring Tamás. Ennek alapja a kibővült termékkínálat, amely által minden ügyviteli folyamatot képesek lefedni pénzügyi-számviteli, vállalatirányítási (ERP – Enterprise Resource Planning) és HR menedzsment megoldásaikkal. Ezek fejlesztése a nemzetközi háttér miatt nagyon gazdaságos, csak az országspecifikus modulokat kell fejleszteniük egyedi módon. Erre amúgy saját fejlesztő csapat is rendelkezésre áll. Ezzel összefüggésben megerősítették az ügyfélszolgálatot és bővítették a szakértői csapatot.

Végül, de nem utolsósorban a termékfejlesztésnél azt a trendet tartják szem előtt, hogy a megcélzott BLINC szegmensben a nagy, komplex, robusztus, nehezen alkalmazkodó és drága szoftvermegoldások helyett a könnyen adaptálható, rugalmas, költséghatékony, önkiszolgáló riporting funkciókkal rendelkező szoftvermegoldásokat részesítik előnyben.

Az egyesített termékkínálathoz igazították a marketingtevékenységet is, melynek során a VT-SOFT arculatát is az anyavállalat irányelveinek megfelelően átalakították.

4,5 milliárd informatikára kkv-knak és mikrovállalkozásoknak
Üzleti analitika: változóban a hazai piac
A netfüggőség ma még elriaszt a felhőtől

A kkv-knak is a felhő a jővő Az ügyvezető igazgató kérdésre válaszolva elmondta: bár kínálják SaaS konstrukcióban is termékeiket, sőt a Salesforce.com-mal közösen fejlesztett felhőszolgáltatásuk is van (FinancialForce.com), ezekre egyelőre még főleg csak érdeklődés van a hazai piacon, az üzlet sokkal ritkább. E konstrukciók terjedését a két cég megcélzotta vállalati körben az is akadályozza, hogy az uniós pályázatok elsősorban a licencvásárlást támogatják. Wehring szerint ez érthető is, hiszen a legutóbbi uniós költségvetést hét éve fogadták el, akkor viszont még nem nagyon beszéltek a felhőszolgáltatásokról. Ugyanakkor a két cég felkészült a hazai kereslet növekedésére is.

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.