Három év alatt több mint duplájára nőtt a tábora az internetes tévézést havidíjas formában nyújtó amerikai Netflixnek. A bővülés elsősorban a nemzetközi nyitásnak köszönhető.

Egy kutatás már tavaly kimutatta, hogy a hagyományos tévézést és a streamelt, igény szerint megtekinthető tartalmakat már nagyjából ugyanannyian használják a széles sávú kapcsolattal naponta internetezők táborában. Az előfizetés-alapú igény szerinti videó (S-VOD) szolgáltatások egyik élharcosa, a Netflix is igyekszik meglovagolni a trendet, és az utóbbi években erős nemzetközi terjeszkedésbe kezdett.

57 millióan már igent mondtak

A Statista által összefoglalt lenti grafikonon jól látszik, hogy az elmúlt három év alatt több mint duplájára nőtt az előfizetői kör. A bővülés elsősorban a nemzetközi nyitásnak köszönhető, bár hazai környezetben is sikerült azért lassú, de biztos növekedést produkálni. Az USA-n kívüli terjeszkedés léptékét jól jelzi, hogy csak a tavaly októbertől december végéig tartó időszakban 2,4 millió előfizetőt sikerült megnyerniük. Az idei első negyedévben összesen újabb 3 millió új ügyfelet prognosztizálnak. 

Forrás: statista.com

A Netflix tavaly egy másik összevetésben is történelmi eredményt ért el. A 2014 második negyedévében ugyanis már több bevételük származott előfizetésekből, mint amennyit a nagy rivális kábelszolgáltatónak, az HBO-nak sikerült összegyűjtenie. Ugyanakkor a profitabilitást tekintve még van mit javítani, hiszen a nagyjából egyforma árbevétel mellett az HBO több mint négyszerakkora összeget tudott felmutatni üzemi eredményként.

Lépcsőzetes európai invázió

A Netflix 2010 őszén kezdte meg a nemzetközi terjeszkedést: a kanadai indulást aztán gyorsan követte sok más, elsősorban közép- és dél-amerikai ország. Az európai hódító hadjárat 2012 januárjában Angliában és Írországban indult, majd az év második felében Skandinávia lakói kaptak lehetőséget a fix havidíjért korlátlanul igénybe vehető, streamelt, reklámmentes videózásra. A tengernyi sorozatot és egész estés mozit tartalmazó kínálat 2013 szeptemberében már a hollandok számára is elérhetővé vált 8 euróért. A legutóbb pedig (tavaly szeptemberben) Németország, Ausztria, Svájc, Franciaország, Belgium és Luxemburg satírozódott be a lefedettségi térképen. Egyes pletykák szerint a magyarországi belépő sincs már messze, de egyelőre ezt semmilyen hivatalos formában nem erősítették meg.

Közösség & HR

Tudja, melyik cég gyártja a legtöbb ipari robotot?

Az Amazon szerint ők. A világ egyik legnagyobb online kereskedője folyamatai optimalizálására leginkább házon belüli fejlesztésekre támaszkodik.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.