Immár Hollandiában is igénybe vehető a világ egyik legjelentősebb online streamelhető filmtékája. A Netflix ezzel Nagy-Britannia és Skandinávia után Nyugat-Európában is partra szállt.
Folytatja európai hódító hadjáratát az USA-ban rendkívül népszerű online téka. A Netflix tavaly januárban Angliában és Írországban, az év második felében pedig Skandináviában indította el fix havidíjért korlátlanul igénybe vehető, streamelt reklámmentes videózást lehetővé tevő szolgáltatását. Mától a tengernyi sorozatot és egész estés mozit tartalmazó kínálat már a hollandok számára is elérhető 8 euróért.



Moziverzum  Az 1997-ben alakult kaliforniai cég 2002-ben már a tőzsdén volt, és sok évnyi veszteséges piacépítő periódus után 2003-ban tudott először pozitív szaldót elérni. A tavalyi adatok tanúsága szerint éves bevételük meghaladta a 3,6 milliárd dollárt. Igaz, ebből csak 17 millió nettó profit maradt a végén a kasszában. A cég jövőbeli esélyeit a befektetők mindenesetre kedvezőnek ítélik, hiszen az idén januárban 90 dollár körül nyitó részvényárfolyam jelenleg 310 felett jár.

A holland felhasználók más országokhoz hasonlóan az interneten keresztül tudják majd tölteni az általuk kiválasztott címet. Hogy ez milyen eszközön történik, annak sora majdhogynem határtalan, hiszen a hagyományos számítógéptől kezdve a tableten és az okostévén át egészen a játékkonzolig bármi betöltheti a "mozigépész" funkcióját. Ráadásul a Google nemrégiben mutatta be a filmek számítógépről, mobil eszközökről tévére továbbítását megkönnyítő (egyelőre csak az USA-ra célzott) Chromecast eszközét, amelynél a Netflix támogatása már indulásnál adott.

A cég egy ideje már nem csupán más stúdiók sikeres sorozatait, filmjeit kínálja, hanem saját gyártású produkciókat is. Ilyenre példa a Kevin Spacey főszereplésével igen jó visszhangot kiváltó House of Cards. De az amerikai portfólió mellett már induláskor választható több helyi, holland alkotás is a kínálatból.

Közelednek  A jelenleg közel 39 millió felhasználóval rendelkező Netflix egyelőre még meglehetősen "USA-nehéz": a regisztráltak háromnegyede az Egyesült Államokban él. Az új régiók bevonásával azonban egyértelmű szándéknak látszik az, hogy a nemzetközi jelenlét egyre hangsúlyosabbá váljon. Ugyan még nem időszerű a hazai bevezetésről gondolkodni, ám az mindenképpen biztató, hogy lépésről lépésre közelebb kerülnek a régiónkhoz. Ráadásul Hollandia mind méretével, mind önálló nyelvével sok hasonlóságot mutat Magyarországgal, ami némi bizakodásra adhat okot. Ugyanakkor sem az egy főre jutó jövedelem, sem mondjuk angol nyelvtudás tekintetében nem kínálkozik ideális terepnek hazánk, így bizonyosan nem jövő tavasszal kell majd eldönteni, hogy mondjuk HBO-ra vagy Netflixre költsük azt a havi néhány ezer forintot.

A Google újraértelmezi a tévézést
Lassan minden képernyőből televízió lesz

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.