Ha az ajtón nem megy, próbáld az ablakon át! Miután az Amazon igen drágán kínált saját okostelefonja, a Fire csúfosan elbukott, a cég most a leginkább árérzékeny vásárlók szegmensét próbálja megnyerni magának.
Egy maréknyi dollárért
Még az idei ünnepi vásárlási szezonban bemutatkozhat a vállalat új, 6 hüvelykes kijelzővel, és nyilvánvalóan szerény technikai arzenállal felszerelt táblagépe, melynek ár mindössze 50 dollár, azaz átszámítva nagyjából 14 ezer forint lesz. Az információt a The Wall Street Journal szellőztette meg belső forrásokra hivakozva, ám az Amazon részéről természetesen elzárkóztak a hivatalos kommentálástól. A cég most is árul ilyen méretű eszközt, ám a legolcsóbb, reklámos Fire tablet 99 dollárba kerül.
A jól értesült amerikai lap szerint a készülék fejlesztése jórészt külső partnerek bevonásával történt, miközben az Amazon saját kutató-fejlesztő központjában több mérnöknek is felmondtak az utóbbi időszak kudarcba fulladt próbálkozásai miatt. A 6"-es filléres eszközről egyelőre kevés konkrétumot lehet tudni.
Többek között azt sem, hogy ezért az árért el kell-e viselni a beépített reklámokat a felhasználóknak, vagy ez egy reklámmentes ajánlat lesz. A cég ugyanis a legtöbb termékét két változatban árulja, és némi engedményt ad akkor, ha az automatikusan megjelenő hirdetésekkel "felturbózott" változatokra. Az olcsó tablet mono hangszórót kap és minden bizonnyal sebesség és üzemidő tekintetében sem veszi majd fel a versenyt a drágább konkurenciával.
Lemennek a pincébe
Ha hinni lehet a forrásoknak, a cégnél belső célkitűzés volt, hogy a főbb termékcsaládjaik legolcsóbb változata ne kerüljön többe ennél a bűvös 50 dollárnál. A Kindel e-könyv-olvasó esetében a kijelzőtechnológia összetettsége miatt ezt egyelőre nem sikerült elérni. Jelenleg a legolcsóbb változat 79 dollárért vehető meg az Amazon online áruházában.
Ami nem sikerült az e-book esetében, az most úgy tűnik, összejöhet a táblagépeknél. A 6 hüvelykes, teljesen belépő szintű modell mellett azonban várhatóan érkezik két nagyobb, 8 és 10 inches testvér. Utóbbi az Amazon legnagyobb táblagépe lesz, hiszen a mostani kínálatban a 8.9-es Fire HDX a csúcstartó.
Telefonnal már megégtek
Az árcsökkentés a piac számára általában a bukás beismerését jelenti. Most ugyan nem egy meglévő terméket akcióz le az Amazon, de hogy ilyen alacsony árszintben gondolkodjanak, az minimum komoly üzleti nehézségekre utal. Az mindenesetre bizonyos, hogy a tavaly nyáron nagy reményekkel indított Fire esetében alaposan felsültek.
Az első saját okostelefont a mostani olcsó tablettel teljesen ellentétes pályán indították. Az előfizetés nélküli Fire közel 650 dollárba került, ami a riválisok csúcskategóriás készülékeinek árával volt egy súlycsoportban. Gyorsan kiderült, hogy ez a kategória nem való az Amazon mobiljának. A csapnivaló eladásoknak köszönhetően rövid időn belül 200 dollárról 99 centre kellett vágni a kétéves hűségnyilatkozattal kínált telefonok árát. Ezt követően a vállalatnál hegyekben álló, eladatlan készleteket is át kellett értékelni, ami egy kövér, 170 millió dolláros értékcsökkenési leíráshoz vezetett a cég könyveiben.
Még szerencse, hogy más üzletágak mostanában jól húzzák a szekeret, így van miből fedezni a félresikerült termékbevezetéseket.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak