Meglepő módon nem azt, ami a világ legnagyobb kedvence, mert az a WhatsApp.

A csevegés alapú szolgáltatások, alkalmazások folyamatosan a mobilplatformok toplistáinak élén tartózkodnak, különbség legfeljebb abban van, hogy a felhasználók éppen melyiket választják. A SimilarWeb csapata egy átfogó elemzést készített arról, hogy Android alatt melyek a legnépszerűbb csevegő applikációk, amelyből kiderül, hogy az abszolút győztes a Facebook birodalomhoz tartozó WhatsApp.

A Facebook uralkodik

187 nemzet felhasználói adatainak elemzése után egyértelművé vált, hogy a WhatsApp 109 országban a leggyakrabban használt chat app, ami ebben a körben 55,6 százalékos részesedést jelent. A zoomolható, interaktív térképen megjelenített adatok arról tanúskodnak, hogy az alkalmazás Brazíliában, Mexikóban, Indiában, Oroszországban, illetve Afrika déli területein a legnépszerűbb.

Magyarország és a környező országok: a WhatsApp, Messenger, Viber trió vezet

Ehhez képest a második leggyakrabban használt Facebook Messenger mindössze 49 országban tudta megszerezni az elsőséget, ahol is az Egyesült Államok, Kanada, illetve Ausztrália vitte a prímet. Hazánk is ebbe a csoportba tartozik, ami némi meglepetésként hathat, hiszen ebben a régióban a Viber számít hagyományosan erősnek, amit egyébként a SimilarWeb adatai is megerősítenek.

A kínai hátterű szolgáltató a harmadik, amely 10-nél több országban vezeti a piacot. A Viber kifejezetten erős a fehéroroszoknál, Moldovában, Ukrajnában. Az utóbbi országban annyira nagy fölénnyel vezet mindenki előtt, hogy az androidos mobilok 65 százalékén telepítve van és a felhasználók átlagban 16 percet veszik igénybe kommunikációra.

A BBM utolsó reménye

Ahogy az már több alkalommal kiderült, Kínában továbbra is a WeChat uralkodik, érdekes azonban, hogy ez kizárólag itt érvényes, és a környező államokban teljesen eltérőek a preferenciák. Japánban például a Line (napi átlagos 40 percnyi használattal), Dél-Koreában a Kakao Talk, Vietnámban a Zalo, Mongóliában pedig a Facebook Messenger viszi a prímet.

Kubában például az imo a legnépszerűbb

Végül ott van különlegességnek Indonézia, az egyetlen ország, amely még hűséges a BlackBerry BBM appjához. Ebben az a rendkívül furcsa, hogy az app az androidos mobilok 87,5 százalékán megtalálható, vagyis az itteniek a végtelenségig ragaszkodnak a márkához, ehhez képest a világ összes többi részében fél százalékot sem ér el a BBM.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.