A Robin korlátlan tárhelyet biztosít a felhasználónak. Örökre, ingyen.

Elcsépelt, de igaz megállapítás, hogy a telekommunikációs szereplők szépen lassan kifogynak az ötletekből. Nagyon ritka az, hogy valaki újat, frisset tudjon mutatni, jellemző a biztonsági játék, pontosan ezért van az, hogy az újító szándék a legtöbb esetben valamilyen kisebb műhelyből érkezik.

A felhő a mindenük

Minden ízében ilyen a Nextbit nevű vállalkozás Robin készüléke, ami azokon a pontokon hoz újat, ahol a felhasználók leginkább éhesek a változásokra. Az egyik ilyen maga a dizájn, ami egyébként a HTC volt formatervezőjének, Scott Croyle-nak köszönhető. A különleges, légies formák bátran szembeszállnak a mostani felhozatal uniformizált vonalaival és olyan finomságokra is jutott erő, mint a hátlapon elhelyezett, négy LED-ből álló értesítő felület.

A formához kellő tartalom is társul, aminek lényege, hogy a készülék tulajdonosan soha nem fogyhat ki tárhelyből. Maga a mobil 32 GB tárolót kínál, amihez vásárlás után automatikusan hozzáadódik 100 GB felhő alapú tárhely. Még eddig sincs semmi extra, az viszont már feltétlenül különleges, hogy akkor sem történik semmi, ha valaki átlépi ezt a limitet.

A készítők állítása szerint soha nem fognak kérni plusz pénzt a 100 gigabájt elfogyasztása után, a tárhely együtt nő a felhasználó igényeivel, és lényegében korlátlan kapacitást nyújt. De a felhő alapú stratégiában ennél többet is van: az Androidot (Marshmellow) futtató készülék szoftvere folyamatosan figyeli az alkalmazás listát, és ha azt észleli, hogy valamelyiket jó ideje nem használtuk, akkor azt törli (de inkább archiválja) és elhelyezi a felhőben.

Ugyanezek a folyamatok jellemzőek az összes többi tartalomra. Ha a felhasználó valamihez nem nyúlt hozzá huzamosabb ideje, akkor a Robin gondoskodik a mentésről, és ezzel állandóan karban tartja az appokat, képeket, zenéket, dokumentumokat. Természetesen az összes folyamat menedzselhető marad felhasználói részről is, illetve csak akkor indul meg a felhőbe való másolás, ha a telefon WiFi hálózatot érzékel.

Hardverben sem gyengélkedik

Hardveres szempontból is igyekeztek a tervezők több érdekes elemet beemelni a kínálatba. A Robin egy 5,2 colos, 1080p felbontású IPS kijelzőt használ, egy Snapdragon 808 chipset dolgozik benne 3 GB RAM-mal megspékelve, a hátlapon egy 13 megapixeles kamera található, az előlapi objektív pedig 5 megapixeles. Egy gyorstöltést is támogató USB Type-C porttal látták el, kapott ujjlenyomat-azonosítót, előlapi sztereó hangszórót, NFC-t, 4G támogatást és egy 2680 mAh-s akkumulátort.

A Nextbit egy Kickstarter kampányt indított el a projekt anyagi finanszírozása érdekében, ami szinte az indulás után azonnal megszerezte, sőt meg is haladta a megcélzott 500 ezer dollárt. Jelenleg a legolcsóbb verzió 349 dollárba, azaz alig 100 ezer forintba kerül, az első szállítmányok megérkezésére 2016 januárjában lehet számítani.

Konzumer tech

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.