A koreai gyártó évek óta előszr veszített piaci részesedést - továbbra is jönnek föl a kínaiak.

A Strategy Analytics kiadta a 2014 első negyedévre vonatkozó, a leszállított okostelefonokra vonatkozó adatait, amelyek hosszú idő óta először szolgálnak meglepő adatokkal. A világpiac 33 százalékos növekedést hozott össze az előző év hasonló időszakához képest: az év első három hónapjában a gyártók összesen 285 millió smartphone-t szállítottak le, ami markáns növekedés az előző év első negyedévének 214 milliójához képest.

Samsung és Apple: viszik a piac felét

A Samsung 89 millió készülékkel járult hozzá ehhez a mennyiséghez, és ezzel 31 százalékos piaci részesedéssel bír és vezeti a ranglistát. Ez egyetlen százalékkal kevesebb annál, amivel a koreai gyártó egy évvel ezelőtt rendelkezett, azaz 2009 negyedik negyedéve óta első ízben történt meg az, hogy a vállalat veszített a piaci részesedéséből. A cég egyre nagyobb szorításban van az Apple és a feltörekvő kínai gyártók között, ahol is az amerikai cég a felső kategóriás, az ázsiai gyártók pedig az olcsó modellek területén jelentek konkurenciát.

 

A cég tegnap tette közzé az aktuális pénzügyi jelentését, amiből kiderül, hogy az árbevétel az előző évhez viszonyítva mindössze egyetlen százalékkal nőtt, és ebben az időszakban nem a mobil (hanem a memóriagyártás) hozta a legjobb eredményeket. Az okostelefonos szervezeti egység működési nyeresége ugyanis éves összehasonlításban 1,2%-kal csökkent, az előző negyedévhez képest azonban 18 százalékot nőtt. Ebbe az időszakba még nem számítanak bele a nemrégiben piacra került Galaxy S5 csúcskészülék eladásai, így annak hatása csak a következő negyedévben lesz érezhető.

Az Apple az átlaghoz képest alulteljesített a maga 43,7 millió leszállított iPhone-jával, amivel a piac 15 százalékát uralja. A 2013 első negyedévei adatok még 17 százalékot mutattak, a csökkenésnek pedig a Strategy Analytics elemzői szerint az az oka, hogy a cég csak a prémium szegmensben van jelen, és így képtelen ott lenni az olyan szélsebesen fejlődő piacokon, mint például a latin-amerikai. A jelek szerint az sem segített a helyzeten, hogy az Apple végre hivatalosan is megvette a lábát Kínában, és hogy az olcsónak szánt, de valójában nem is annyira olcsó 5c modellből kiadtak egy 8 gigabájtos verziót is.

A másik pólus: Huawei és Lenovo

Az alig érezhető, de azért kimutatható gyengélkedés ellenére a Samsung és az Apple továbbra is tarolja a piacot, annyi változott a korábbiakhoz képest, hogy a 2013 első negyedévében kimutatott 50 százalékos együttes részesedés most „csak” 47 százalék. A két nagy között óriási elmaradásban, de folyamatos növekedésben harcol egymással és a többiekkel a kínai Huawei, illetve a Lenovo. Mindketten közel 13,5 millió darabbal vették ki a részüket a vizsgált időszakban leszállított okos mobilok mezőnyéből, amivel a két gyártó részesedése egyaránt 4,7 százalékra állt be.

A két gyártó közül a Lenovo tudott nagyobbat ugrani tavaly óta (8,4-ről 13,3 millió készülékre) és az elemzők arra számítanak, hogy a Motorola mobilos részlegének megvásárlásával a Lenovo a közeljövőben tovább fog erősödni, még nagyobb problémát okozva ezzel a közvetlen konkurens Huaweinek. 

Mobilitás

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.