Big data szakembereknek és data scientisteknek szerveznek állásbörzét. A Data Job Fairt június 2-án, kedden délután várja a szakembereket a budai Hotel Mercure-ba.

Az adattudósok (data scientist) a high-tech munkaerőpiac sztárjai: magas fizetés és a legjobbakat nemzetközi karrier várja.

A Budapest Data Fórum konferencia előestéjén, június 2-án kedden, 17 és 20 óra között rendezik meg egy meetuppal egybekötve az első magyar big data állásbörzét, a Data Job Fairt. Az állásbörze teljesen nyitott, előzetes regisztráció sem szükséges, de akik az esemény Facebook-oldalán vagy a Budapest Big Data Meetup oldalán jelzik részvételi szándékukat, ingyenes belépőt nyerhetnek a konferenciára is.

Az állásbörzére elsősorban adattárház-fejlesztőket, adatmodellezőket, DW-architecteket, BI-specialistákat, adatbányász elemzőket, big data mérnöket és data scientisteket várnak a szervezők.

Magyarország is felzárkózik

Miközben mindenki a big data lehetőségeit kutatja, óriási hiány van szakemberekből. Mint azzal a Bitport is több alkalommal foglalkozott, a probléma világszintű. A Gartner szerint például néhány éven belül mintegy 4,4 millió új munkahelyet generál a big data üzlet, de csak az állások harmadát tudják majd betölteni megfelelő tudású szakemberrel.

Bár hallottunk olyan véleményt is, hogy a magyar piac a fejlett üzleti analitikai megoldások alkalmazásában akár 5-10 éves lemaradásban is lehet a legfejlettebb piacokhoz, elsősorban az amerikaihoz képest, itthon is láthatók a haladás jelei. Egyrészt vannak sikeres hazai cégek. Ilyen volt például a Dmlab spin-off cégeként indult Radoop Kft., melyet egy éve vásárolt fel a RapidMiner.

A közelmúltban pedig Hortonworks lépett be a magyar piacra hasonló módon: az alig egy éves SequenceIQ-t vásárolta fel. A magyar cég felhőalapú Big Data környezetek menedzselését segítő nyílt forráskódú szoftvereket fejleszt – továbbra is Budapesten. A Radoop sem költözött el, sőt a SequenceIQ-hoz hasonlóan jelentősen bővíti létszámát.

De nem csak felvásárlások révén lépnek piacra a big data ipar jelentős szereplői. Az egyik legjelentősebb Hadoop-szállító, a Cloudera Budapesten nyitja meg első európai fejlesztő- és support központját, amelyet néhány év alatt 100 fősre tervez növelni. A Cloudera Magyarország hivatalosan április óta működik, és már meg is kezdte a toborzást.

Nem csak a fejlesztő cégek keresnek szakembert

A Hortonworks és a Cloudera is azért választotta Magyarországot, mert kiemelkedőnek ítélte meg a magyar szakemberek felkészültségét. (Persze a helyzet ettől még nem feltétlenül rózsás, amint az az IVSZ oktatási munkacsoportjának vezetőjével, Horváth Ádámmal a közelmúltban folytatott beszélgetésünkből is kiderült.)

Kétségtelen ugyanakkor, hogy egyre több magyar startup fejleszt globális piacra szánt adatalapú termékeket és szolgáltatásokat. A Secret Sauce Partners például a webes ruházati áruházaknak szállít analitikai megoldásokat, az Enbrite.ly pedig, amely a múlt hónapban kapott 750 ezer eurós befektetést a bővüléshez, pedig online csalások felderítéséhet fejleszt adatalapú megoldásokat. (A Bitport is beszámolt arról, hogy a cég tavaly a finnországi Slush startupversenyen fémillió eurót nyert.)

De nem csak a BI-piacon mozgó cégek keresnek big data és data scientist szakembereket, hanem olyan cégek is, melyek jellemzően nem ezen a területen dolgoznak. A Balabit például a viselkedéselemzésen alapuló Blindspotterének fejlesztéséhez vett fel Hadoop-szakértőket. Ugyanakkor a hazai pénzügyi, távközlési és logisztikai vállalkozások, valamint a belföldi és külföldi ügyfeleket egyaránt kiszolgáló tanácsadó cégek is egyre nyitottabbak a big data megoldások iránt.

Az állásbörze részletes programját a rendezvény weboldalon olvashatják.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.