Nagyon nívós és népes mezőnyben sikerült az élen végeznie az Enbrite.ly analitikai megoldásának.

A néhány éve csak pár száz főt vonzó helyi rendezvényből mára tízezres eseménnyé fejlődött a finn Slush, ahol ázsiai és európai startupok adnak egymásnak találkozót. A rendezvény keretében kiosztott év vállalkozása díj pedig a hazai Enbrite.ly alkotóihoz került.

Félmilliós elismerés

A nyeremény több mint jelképes, hiszen 500 ezer euróról van szó. Ez különösen annak fényében hatalmas pénz, hogy az Enbrite.ly csak idén kezdte meg működését. Az eredeti tervek szerint 250 ezres összeg egyébként a támogatók étvágya miatt nőtt a duplájára. A pénz természetesen nem sima ajándék, hanem befektetési tőkeként érkezik a cégbe.

A rendezők kiemelték, hogy a zsűrit lehengerelte az Enbrite.ly által bemutatott ötlet, üzleti modell és az az alapos piacismeret, amire a vállalkozás a működési tervét építette.

Levadásznák a robotokat

A magyar vállalkozás az online hirdetési piacot igyekszik megtisztítani a nem emberi, így a megrendelő számára értéktelen kattintásoktól. A világhálót ugyanis nem csak hús-vér internetezők böngészik, hanem különböző automatizmusok alapján működő robotok. Ezek "garázdálkodása" pedig alaposan torzíthatja az amúgy rendkívül jól méretőnek tartott online hirdetések elemzési eredményeit.

Varga Gergő, a cég egyik társalapítója szerint az internetes kattintások 30 százaléka ilyen automatizált botoktól származik. Az Enbrite.ly megoldást integrálva a vállalkozás azt ígéri a partnereknek, hogy különböző fejlett adatelemzési módszerekkel, többek között prediktív analitikával szétválasztják egy adott oldal látogatóit valódi emberekre és botokra. Így a megrendelő tisztább képet kap (és nem mellesleg akár a reklámért kifizetendő teljes összeget is csökkentheti).

Cloud & big data

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.