Az Apple fontolgatja a gyártás hazaköltöztetését. Az új iPhone ráadásul képessé válhat tárgy- és arcfelismerésre is.

A Nikkei Asian Review névtelen forrásra hivatkozva arról számolt be, hogy az Apple nemrég elbeszélgetett két, elektronikuseszköz-összeszerelő ázsiai céggel is a gyártás Egyesült Államokba való helyezésének lehetőségeiről. A Foxconnt és a Pegatront említő forrás szerint még a nyáron, pontosabban júniusban merült fel az igény az almás vállalat részéről.

Új szelek fújnak az USA-ban (bővebben erről itt és itt), és ennek részeként merülhetett fel a Tim Cook vezette vállalatban, hogy érdemes lehet megvizsgálni a hazatelepülést. A múlt héten megválasztott Donald Trump még januárban illette kemény szavakkal az almásokat: szerinte el kell érni, hogy a „ebben az országban kezdje gyártani a rohadt számítógépeit meg a többi cuccát, és ne más országokban.

Egy ilyen lépés persze számos hatással járhat, többek között a készülék árának megugrásához vezethet. Igaz, hogy az összeszerelési költség és az eladási ár között óriási különbség van, de az Apple minden bizonnyal nem menne bele profitjának durva megcsapolásába pusztán azért, hogy amerikai földön készülhessenek az okostelefonok. A Nikkei Asian Review szerint akár több mint a duplájára is hízhat egy iPhone legyártásának költsége a jelenlegihez képest.

Jön a kiterjesztett valóság?

Az iPhone 10 éves jubileumának eljövetele kapcsán már számos pletyka szárnyra kelt. Mi is beszámoltunk arról, hogy jövőre üvegbe borulhat az iPhone, vagyis tippek szerint az Apple 2017-ben felhagy a fémház alkalmazásával. Aztán arról is írtunk, hogy az Apple jubileumi mobilja az előlapot teljesen kitöltő kijelzőt kaphat. Augusztusban pedig felröppent a pletyka, hogy a jövő évi modell hajlított kijelzőjű lesz.

A legújabb találgatások szerint az iPhone tizedik évében megjelenik az augmented reality, azaz a kiterjesztett valóság használata az iOS natív kamera alkalmazásában. A Business Insider értesüléseinek hihetőségét erősíti, hogy a vállalat nemrég több, a témával foglalkozó startupot is felvásárolt, mint amilyen Flíby Media vagy a Metaio.

Ha megbízható az újság információja, akkor ezzel az Apple okostelefonja képessé válna tárgyak és arcok felismerésére. Az Apple egyébként szoftverfejlesztés tekintetében már megkezdte a mozgolódást ezen a téren: az iOS 10 arcfelismerő szoftvere segít a fényképek sorba rendezésben, annak alapján, hogy kik láthatók az adott fotókon.

A héten látott napvilágot az is, hogy az Apple saját okosszemüveg létrehozását fontolja, mellyel a kiterjesztett valóságot közvetlenül és folyamatosan az emberi látószervek elé helyezhetné, mint ahogyan azt a Google Glass vagy a Snapchat Spectacles teszi. Ugyanakkor a beszámolók szerint erre 2018 előtt nem kerülhet sor; valószínűleg az almás vállalat úgy véli, technológiai szempontból még túl korai lenne a megjelenés.

Mobilitás

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.