Az Arcos szuper olcsó gépe nem egy tipikus darab, de az ára magáért beszél.

Noha az Android leggyakrabban mobilon, vagy táblagépen teljesít szolgálatot, a különböző hibrid megoldásokban már bebizonyosodott, hogy a Google rendszere akár billentyűzettel is jól használható. Míg a hibrid kivitelű gépek esetében a billentyűzet inkább csak tartozékként volt jelen, addig az Archos gondolt egyet és megalkotott egy androidos netbookot.

Kicsi, érintős, androidos

A 10 colos, vagy annál kisebb kijelzővel, Windows-zal szerelt netbookokra már nosztalgiával gondolunk, hiszen a mobileszközök, az ultrabookok okafogyottá tették ezt a termékkategóriát. A francia illetőségű Archos azonban lát még a formátumban fantáziát, viszont a Microsoft rendszere helyett Androidot telepítettek rá.

Az ArcBook a netbook paramétereknek megfelelően egy 10,1 colos, 1024 × 600 képpont felbontású, érintőképernyővel rendelkezik, ami máris többé teszi, mint egy sima netbook. A készülékben egy kétmagos, 1,2 GHz-en ketyegő ARM Cortex A9 processzor dolgozik, ami 1 GB RAM-mal, és 8 gigabájtos flash alapú háttértárral egészül ki. A hosszan nem sorolható funkciólista tételei közé tartozik még az egy szem USB port, a micro SD bővítőhely és a szokásos 3,5 mm-es audio jack.

A mindössze 1,28 kg-ot nyomó ArcBook egy teljes QWERTY billentyűzetet kapott, ami tehát nem leválasztható, a kijelző táblagépként nem bevethető. A klaviatúrát ellátták az Android használatához szükséges gyors gombokkal, és a touchpad sem maradt le, bár mi azt tippeljük, hogy hosszú értekezések megírására nem lehet nagyon kényelmes ez a kiépítés.

Az ára az igazán ász

Szoftveres oldalról a gyártó előretelepítve adja az OfficeSuite Pro 6 teljes verzióját, aminek a Play Store-ben már csak a legújabb, 7-es kiadása vásárolható meg 3300 forintért. Androidból a gyártó megrekedt a 4.2-es verziónál, frissítési lehetőségről pedig nem esdik szó a termék hivatalos oldalán.

Akár legyinthetnénk is az egészre, hiszen több téren kifogásolható a konfiguráció, viszont egy mindössze 170 dolláros, azaz alig 40 ezer forintos tételről van szó, ami már egy kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat. Ezért a pénzért tulajdonképpen kapunk egy kínai noname dömping netbookoknál minőségibb, könnyű, alapvető munkálatokra elegendő teljesítménnyel bíró érintőképernyős gépet billentyűzettel. Akár még jó is lehet a kombináció, arról azonban egyelőre nincs információnk, hogy hazánkba jut-e az ArcBookból.

Konzumer tech

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.