Az egyre terebélyesedő virtual reality (VR) színtér egyik nagy várományosa az a HTC, amely itt próbál kikecmeregni a gyengén teljesítő mobilok okozta gödörből. A tajvani vállalat az Oculus Rift példáját követve nem a mobilos vonalon indult el a fejlesztésekkel, ami azt jelenti, hogy a rendszer működéséhez egy csatlakoztatott számítógépre van szükség.
Kezeket fel!
A HTC Vive ebben még nem, abban azonban már egyedülálló, hogy a VR élmény részét képezi két kontroller is. Ezekkel a felhasználók a többiekhez képest sokkal interaktívabb módon merülhetnek el a virtuális térben. A kéz használata azonban nemcsak az alkalmazások előállítói, hanem a kiegészítők gyártói számára is komoly lehetőségekkel kecsegtet – ezt ragadta meg a Manus VR is.
A holland fejlesztőcsapat mindössze 2014-ben kezdte meg a tevékenységét, de a sikeresen megszerzett befektetői pénzek miatt erre az évre már oda jutottak, hogy a VR rendszerekhez tervezett kesztyűjük egyedülálló a piacon. A vezérlőként funkcionáló kiegészítő mosható, vezetékek nélkül kapcsolódik a VR egységhez, a pozícionálást pedig a csuklónál elhelyezett szenzorok segítik elő.
A Manus VR az összes fontos technológiai show-n igyekszik bemutatni a „ruhadarab” képességeit. A még látványosabb prezentáció érdekében házon belül fejlesztettek egy Pillow’s Willow című játékot, ami változatosan mutatja be, hogy mi mindenre használható ez a típusú vezérlés. A játékban a kezek kiemelt szerepet kapnak: a pálya elemeit ennek segítségével kell mozgatni, repkedő bogarakat lehet vele elkapni, vagy egy zongorafutamot lejátszani.
Egyik sem lesz olcsó
A cég ez év elejére jutott el abba a stádiumba, hogy elkészülhessen az első, fejlesztői példány. Az érdeklődők 250 dollárért (kb. 70 ezer Ft) rendelhetik elő maguknak, amit az ígéretek szerint a következő negyedévben kapnak meg. A HTC Vive ennél jóval többe, kb. 2000 dollárba (több mint félmillió Ft) fog kerülni, ezért azonban egy komplett, az egész testet figyelő mozgásérzékelő rendszert is kap a vásárló, ami a beszámolók szerint minden eddiginél elementárisabb hatást kelt.
Ezt az élményt szeretné tovább fokozni a Manus VR kesztyűje, ami egyébként a Vive-on kívül egyéb PC-rendszerekkel, a Google Cardboarddal, és a Samsung Gear VR-ral is kompatibilis.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak