A Manus VR kesztyű egy teljesen új dimenziót biztosít a VR élménynek.

Az egyre terebélyesedő virtual reality (VR) színtér egyik nagy várományosa az a HTC, amely itt próbál kikecmeregni a gyengén teljesítő mobilok okozta gödörből. A tajvani vállalat az Oculus Rift példáját követve nem a mobilos vonalon indult el a fejlesztésekkel, ami azt jelenti, hogy a rendszer működéséhez egy csatlakoztatott számítógépre van szükség.

Kezeket fel!

A HTC Vive ebben még nem, abban azonban már egyedülálló, hogy a VR élmény részét képezi két kontroller is. Ezekkel a felhasználók a többiekhez képest sokkal interaktívabb módon merülhetnek el a virtuális térben. A kéz használata azonban nemcsak az alkalmazások előállítói, hanem a kiegészítők gyártói számára is komoly lehetőségekkel kecsegtet – ezt ragadta meg a Manus VR is.

A holland fejlesztőcsapat mindössze 2014-ben kezdte meg a tevékenységét, de a sikeresen megszerzett befektetői pénzek miatt erre az évre már oda jutottak, hogy a VR rendszerekhez tervezett kesztyűjük egyedülálló a piacon. A vezérlőként funkcionáló kiegészítő mosható, vezetékek nélkül kapcsolódik a VR egységhez, a pozícionálást pedig a csuklónál elhelyezett szenzorok segítik elő.

A Manus VR az összes fontos technológiai show-n igyekszik bemutatni a „ruhadarab” képességeit. A még látványosabb prezentáció érdekében házon belül fejlesztettek egy Pillow’s Willow című játékot, ami változatosan mutatja be, hogy mi mindenre használható ez a típusú vezérlés. A játékban a kezek kiemelt szerepet kapnak: a pálya elemeit ennek segítségével kell mozgatni, repkedő bogarakat lehet vele elkapni, vagy egy zongorafutamot lejátszani.

Egyik sem lesz olcsó

A cég ez év elejére jutott el abba a stádiumba, hogy elkészülhessen az első, fejlesztői példány. Az érdeklődők 250 dollárért  (kb. 70 ezer Ft) rendelhetik elő maguknak, amit az ígéretek szerint a következő negyedévben kapnak meg. A HTC Vive ennél jóval többe, kb. 2000 dollárba (több mint félmillió Ft) fog kerülni, ezért azonban egy komplett, az egész testet figyelő mozgásérzékelő rendszert is kap a vásárló, ami a beszámolók szerint minden eddiginél elementárisabb hatást kelt.

Ezt az élményt szeretné tovább fokozni a Manus VR kesztyűje, ami egyébként a Vive-on kívül egyéb PC-rendszerekkel, a Google Cardboarddal, és a Samsung Gear VR-ral is kompatibilis.

Konzumer tech

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.