Egy 6 colos darabbal, a Mate 8-cal folytatódik a kínai gyártó phablet sorozata.
Hirdetés
 

A piackutatók adatai világosan mutatják egy ideje, hogy a Huawei kinőtt az „egyik kínai gyártó a sok közül” szerepből és mára meghatározó szereplője lett a piacnak. Olyannyira, hogy a legutóbbi felmérések szerint a Samsung és az Apple után a harmadik helyen található az okostelefon gyártók ranglistáján, illetve mostanra sikerült leráznia az üldözőket (Lenovo, Xiaomi), ami többek között a Mate szériának is köszönhető.

Fém és üveg

A sorozat a frissen bejelentett Mate 8 személyében folytatódik, ami elsőként a kínai piacon lesz elérhető és a maga fizikai valóságában a 2016-os CES-en fog bemutatkozni. Az európai szemlélődőnek addig maradnak az adatok és a képek: a Mate 8 szokás szerint a saját fejlesztésű Kirin 950-es SoC-t kapja meg, amiben egy nyolcmagos processzor, illetve egy Mali T880MP4 GPU dolgozik.

A 6 colos felbontású IPS panel némi meglepetésre „csak” full HD felbontású, ami azért furcsa, mert ezen a szinten már a Quad HD a megszokott érték. A mobil háza teljes egészében alumíniumból készült, ami az úgynevezett 2,5D hatású, gyémánt vágott üvegű kijelzővel kifejezetten elegáns hatást kelt. A hátlapon lévő, 16 megapixeles kamera a Sony érzékelőjét használja, az előlapra pedig egy 8 megapixeles objektív került.

Európában csak jövőre

A Huawei nem spórolt az akkumulátoron: a Mate 8 energiaellátását egy 4000 mAh-s telep biztosítja, ami szokatlanul nagy érték ebben a kategóriában. A készülék memóriájának mértéke attól függ, hogy melyik tárhellyel választjuk. Három variációban (3GB/32GB, 4GB/64GB, és 4GB/128GB) érkezik majd a piacra, amelyek egyenként 480, 590, illetve 700 dollárba fognak kerülni.

A négy színben (arany, ezüst, szürke, barna) megvásárolható mobil hátlapján ujjlenyomat-olvasó segíti a tulajdonos azonosítását, ami azt is előre vetíti, hogy alapból az Android legújabb verziója, a 6.0-ás Marshmallow (az EMUI kezelőfelület 4.0-ás kiadásával együtt) található meg rajta. A Huawei Mate 8-ra Európának tehát várnia kell még pár hónapot, mivel a Kínán kívüli forgalmazás csak 2016 első negyedévétől indul meg.

Konzumer tech

Vállalná három szabad napért, hogy négy napig intenzívebben dolgozik?

Egy brit techcégnél bejött a dolgozóknak, igaz, némi plusz szervezést igényelt. Mások inkább azt szeretnék, hogy heti 60 óra legyen a keret.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.