A legnépszerűbb közösségi oldalon új módszert is bevetnek annak érdekében, hogy megszüntethessék asz egyre többek által kritizált biztonsági réseket: egyfajta "vérdíj" jár a megtalált és riportolt esetekért.
A biztonsági fejpénz nem újkeletű ötlet, a Google és a Mozilla már egyaránt belekezdett hasonló motivációba saját termékeikkel kapcsolatban. A Mozilla például 3000 dollárt ad akkor, ha például a Firefoxban találunk egy méretes biztonsági rést, és a felfedezésünket jól dokumentálva elküldjük nekik. A Google 500 és 1337 dollár között fizet hasonló bejelentésekért (az 1337 megfordítva a "leet" szót adja ki, amely a számokkal megbolondított "hacker írásmód" neve). Ideje volt tehát, hogy a Facebookon is legyen valami hasonló.


"Máma már nem hasad tovább" A Facebook biztonsági közleményekkel foglalkozó aloldaláról elérhető közlemény szerint akkor jár az 500 dollár, ha valaki olyan hibát talál az oldal működésében, amely "meggátolhatja a Facebook felhasználói adatainak integritását és titkosságát". Ez lehet akár belső működéssel kapcsolatos hiba, vagy olyan rés, amelyen keresztül külső kód bejuttatásával szerezhetők meg vagy módosíthatók az adatok.

Természetesen egy bizonyos hibáért egyszer jár a pénz, amit a legelső beérkező bejelentés küldője kap. Akkor viszont nem érdemes elkezdeni fogalmazni a levelet, ha valamilyen Facebookon futó, ám mások által készített alkalmazásban van a hiba - ha valaki lopja a Farmville-ben a tököt, vagy bankszámlaszámunkra kérdez rá egy kvízjátéknak álcázva, az már más lapra tartozik (bár persze illik ilyenkor is jelenteni a dolgot).

Mivel az akcióban csak az USA által embargó alá vont országok lakói nem vehetnek részt, a magyar biztonsági partizánok előtt szabad az út az 500 dollárok begyűjtögetése előtt, a megtalált problémákat a Facebook saját bejelentő oldalán küldhetik be.

Így működik a videotelefonálás a Facebookon
Idén is összegyűlnek itthon a hackerek
Kié a Dropboxra feltöltött adat?

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.