Ez lesz az év biztonságpiaci botránya? A Reuters szerint az RSA 10 millió dollárt kapott az NSA-tól, hogy backdoort építsen egyik termékébe.

A Reuters arról írt, hogy az RSA 10 millió dollárt kapott az NSA-tól azért, hogy egy termékébe beépítsen egy hátsó kaput. Az RSA természetesen cáfolt, az NSA pedig nem reagált.

A Reuters pár napja azzal állt elő, hogy az egyik legbefolyásosabb biztonsági cég, az RSA pénzért, konkrétan 10 millió dollárért épített be egy hibás véletlenszám-generátort a BSAFE nevű titkosítási és átvitelbiztonsági eszközébe.

Az, hogy a Dual_EC_DRBG nem működik tökéletesen, nem most derült ki, ám a Reutersnek azon állítása, miszerint az RSA tudtával, lényegében pénzért került ismerten hibás elem a BSAFE-be, némileg sokkolóan hatott a közvéleményre. Különösen amiatt, mert korábban épp az RSA volt az a cég, amely szembehelyezkedett az NSA túlzott lehallgatási és ellenőrzési igényeivel.

A 10 millió dollár is meglepetést okozott, hiszen ez már a 2005-ben is elenyésző összeg volt az RSA bevételeihez képest. Ugyanakkor a Reuters cikke kiemeli, hogy akkor a bevételek 9 százaléka jött a BSAFE-ből, 2005-ben összegszerűen 27,5 millió dollár. Ahhoz viszonyítva már igencsak szép összeg a 10 millió.

Mindenki cáfol mindent

Az RSA két nappal később cáfolta a hírügynökség állításait. Kategórikusan elutasították, hogy titkos szerződés kötöttek volna az NSA-val egy hátsó kapu beépítésére. Mint írják, együttműködtek a szervezettel mint biztonsági cég, ám ezt mindig a szakmai számára transzparensen tették, és egyetlen céljuk volt, hogy a biztonságot erősítsék.

A Reuters persze az NSA-t is megkereste, de a hírszerző szervezet nem kívánt reagálni. A hírügynökség teljes anyagát egy kattintásnyira olvashatják.

A befektetőket egyelőre nem győzték meg az Intel nagyszabású tervei

A csipgyártónál nagyon lelkesek a PC-eldások várható felfutása miatt, és nagy lehetőségeket látnak a GPU-k iránti óriási keresletben is, de a cég részvényeinek nem tett jót az első negyedéves veszteségek bejelentése.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.