Szép csendben tett elérhetővé egy patch-et a Microsoft azután, hogy egy korábbi frissítés alaposan bekavart a Windows hálózatkezelésébe. Annyira, hogy szerte a világon érintetté váltak a felhasználók.
Automatikusan befrissült a rossz patch
Miután a múlt hét végén számos brit, amerikai, európai és más, egzotikus helyszínek Windows-os számítógépei is automatikusan frissítették magukat a Windows Update-en keresztül, egy patch elrontotta a DHCP-kezelését. Ennek következtében egyes gépek nem kaptak IP-címet routerüktől, amivel le-leszakadtak az internetről és a helyi hálózatról. Ezek a kihagyások értelemszerűen nagyon zavaróan hatottak az érintettekre.
Nem volt teljesen tiszta, hogy melyik Windows Update frissítés okozta mindezt, mivel a Microsoft szándékosan ködösített mindegyik, most megjelent patch-ével kapcsolatban, és visszautasította, hogy pontosan megnevezze a bűnöst. Végül azonban mégis kiderült a KB3206632-es frissítésből, mi állt a háttérben: ennek leírásában arra utaló megjegyzés található, miszerint a CDPSVC (Connected Devices Platform Service) szolgáltatás lefagyása bizonyos helyzetekben azt idézheti elő, hogy a számítógép nem kap IP-címet a hálózati útválasztótól.
A vállalat szóvivője a fentiek ellenére nem volt hajlandó közvetlenül megnevezni a fenti frissítést, csupán azt közölte, hogy egy, december 13-án megjelent, automatikusan települő patch megoldja ezeket a kapcsolódási problémákat. További részletek erre találhatók.
Felesleges titkolózás
A KB3206632 leírásából az is kiderült, hogy a december 9-én megjelent KB3201845 frissítés tehet mindenről. Pontosabban azt állítja, hogy ez utóbbi update-et cseréli a KB3206632. Egyértelműen azonban nem jelentette ki ezt a Microsoft - kicsit érthetetlen a titkolózás, ha egyszer elismerte hibáját a vállalat és már a megoldást is elérhetővé tette.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak