A 13/15 inch méretű eszköz érintésérzékeny kijelzővel és széleslátószögű kamerával bír.

Természetes folyamatnak látszott az elmúlt évtizedekben, hogy az elsősorban hardverfejlesztéssel foglalkozó cégek szoftveres irányból is erősítenek (lásd az Intel példáját), de ugyanezt fordítva is megtapasztalhattuk, gondoljunk csak a Microsoftra. Utóbbi példáját követi ezen a téren a Facebook, ám ezúttal nem a virtuális valósággal kapcsolatban fogott hardverfejlesztésbe a közösségi hálózatot üzemeltető cég.

Mesterséges intelligenciával megtámogatva

A Mark Zuckerberg alapította vállalat kifejezetten a videoalapú csevegéseknek kíván saját eszközt nyújtani (képünk csupán illusztráció). Hivatalosan ugyan nem erősítették meg, de a Bloomberg értesülései szerint a termék 13 vagy 15 inch képátlóval rendelkezik majd, természetesen érintésérzékeny kijelzővel lesz szerelve és rendelkezik egy széleslátószögű kamerával illetve mikrofonnal.

Várhatóan mesterséges intelligenciával is ellátja az egyelőre névtelen készüléket a Facebook. Ennek révén kamerája automatikusan pásztázza majd az általa látott képet, emberi arcok és egyéb tárgyak után kutatva. Beazonosításukat követően önműködően közelít rájuk, ha az szükséges, idézte a fejlesztéshez közeli forrásait a Bloomberg.

Megjelenési ideje egyelőre nem ismert. Csupán annyi derült ki, hogy a jövő tavasszal esedékes F8 fejlesztői konferencián rántja le majd róla le a leplet a Facebook. Szintén ekkor mutatkozhat be az Amazon Echo-hoz és a Google Home-hoz hasonló okoshangszóró (digitális személyi asszisztens), melyhez a közösségi hálózat mögött álló vállalat már gőzerővel toborozza az Apple mérnököket – különösen azokat, akiknek közük volt a Siri fejlesztéséhez.

Rögös az út

Régi vágya a Facebooknak, hogy sikeres hardvereszközzel rukkoljon elő. A 2014-ben megszerzett Occulus azonban hiába bizonyult úttörőnek a virtuális valóság piacán, nem tudott átütő eredményt szállítani. Ennek első sorban magas ára volt az oka; ezt felismerve jövőre egy, minden korábbinál olcsóbb, 200 dolláros modellel rukkol majd elő a vállalat.

Ugyanakkor egyelőre nem járt sikerrel a vállalat más téren sem. 2013-ban a HTC-vel közösen próbált – a már akkor is igen kompetitív okostelefon piacon - villantani sajátmárkás készülékkel. Vegyünk egy középkategóriás, jó nevű távol-keleti gyártótól származó mobilt, lássuk el a világ legismertebb közösségi oldalának speciális szoftverével, és dobjuk piacra 100 dolláros áron USA egyik szolgáltatójánál – írtuk négy éve. Habár a recept jó volt, a vásárlók mégsem akarták megenni, amit a Facebook, a HTC és az AT&T kifőzött.

Kíváncsian várjuk tehát, hogy vajon a videocsevegésre optimalizált táblagép esetében sikerrel jár-e a vállalat. A közösségi médiát üzemeltető cég kísérleti technológiákkal foglalkozó részlege (Building 8) dolgozik a projekten, melynek jellemzően két éves időtáv alatt kell egy ötletből használható eredményt produkálni. Számos fejlesztés fut egyébként jelenleg a Building 8-on, mint például az, amelynek segítségével – talán – lehetővé válik a bőrön keresztüli hallás vagy a percenkénti 100 szavas tempóval való gépelés – pusztán azáltal, hogy a leírni tervezett szavakra gondolunk.

A Facebook nem kívánta hivatalosan kommentálni egyik értesülést sem.

Konzumer tech

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.