A Huawei Technologies tervei szerint már a jövő hónapban megkezdődhet a fejlett 910C mesterségesintelligencia-csipek tömeges szállítása a kínai piacon, alternatívát kínálva az ottani MI-adatközpontok üzemeltetőinek az Nvidia H20 processzorokra – számolt be róla bennfentes forrásaira hivatkozva a Reuters. Miután a Trump-adminisztráció már bejelentette, hogy az eddig korlátozás nélkül értékesíthető H20 csipek kínai eladásához is exportengedélyre lesz szükség, a Huawei éppen időben teszi elérhetővé széles körben is saját termékét, amiből bizonyos megrendelőkhöz már le is szállították az első tételeket.
A Huawei 910C grafikus feldolgozóegysége (GPU) a hírügynökség forrásai szerint inkább képvisel architekturális fejlődést, mint technológiai áttörést, és az Nvidia H100-hoz hasonló teljesítményt ér el két 910B processzort összecsomagolva. (A H100 csipek kínai exportját az amerikai hatóságok már 2022-ban, még azok piacra kerülését megelőzően letiltották.) A 910C ezzel a 910B számítási teljesítményének és a memóriakapacitásának megduplázását ígéri a különféle MI-feladatok fokozott támogatása mellett, bár a Huawei nem kívánta kommentálni a csipek képességeiről vagy saját szállítási kapacitásairól szóló spekulációkat.
Úgy tűnik, hogy ezt is megoldották
Washington Kína – és különösen a kínai hadsereg – technológiai fejlődésének korlátozására próbálja elzárni riválisát az Nvidia legfejlettebb MI-termékeitől, beleértve a zászlóshajónak mondott B200-as csipeket is. Ahogy azonban a Reuters emlékeztet rá, ezzel lehetőséget is teremtett a Huaweinek és már feltörekvő gyártóknak, hogy megvessék a lábukat az Nvidia által uralt piacon. A beszámolóban idézett szakértő például azt magyarázza, hogy a H20-ra vonatkozó exportkorlátozás most újra azt fogja eredményezni, hogy a 910C GPU válik a kínai MI-fejlesztők és adatközponti szolgáltatók választott hardverévé.
A riportban nincs róla szó, hogy pontosan kik gyártják a Huawei termékeit ekkora tételben, de többek szerint a Huawei GPU-inak legalább egy részében megint olyan komponenseket használnak, amelyeket a tajvani TSMC gyártott más ottani megrendelőknek. (Az amerikai kereskedelmi minisztérium már korábban vizsgálatot indított, miután ilyen csipeket találtak a 910B modellekben is.) A Reutersnek nyilatkozó elemző itt közel 3 millió darabos tételről beszélt, bár a Huawei megismételte, hogy nem használt fel TSMC-gyártású Sophgo chipeket, maga a TSMC pedig hivatalosan 2020 szeptembere óta nem szállít semmit a Huaweinek.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak