Több száz fős hallgatóság előtt rendezte meg első szimpóziumát Budapesten a T-Systems Magyarország Zrt. A Magyar Telekom nagyvállalati és kormányzati ügyfeleit kiszolgáló, néhány hete (át)alakult leányvállalata elődcégei révén 1500 hazai kkv-nak ad megbízást mintegy évi 15 milliárd forint értékben.
Hagyományteremtési céllal tartotta első szimpóziumát csütörtökön a T-Systems Magyarország Zrt. Az október elsejével elődcégei integrálásával meg-, illetve átalakult és önállósodott leányvállalat Magyarország legnagyobb infokommunikációs és rendszerintegrációs társasága, amely a tulajdonos Magyar Telekom kormányzati és nagyvállalati ügyfeleit szolgálja ki, ezek együttes állománya jelenleg 5500.

Az 1800 fős társaság várható éves bevétele eléri a 120 milliárd forintot.
Az eseményen Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom Nyrt. elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a hazai infokommunikációs (ICT) iparág termeli meg a hazai GDP 11 százalékát, az utóbbi három évben csak a távközlési ágazat 500 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre.

Megjegyezte: az ezen a területen tevékenykedő nagyvállalatok a hazai kis- és középvállalatok (kkv)  legnagyobb „munkaadói” közé sorolhatók, csak a Telekom évi 15 milliárd forintos megbízást ad ennek a vállalkozói körnek.  Ezért is tartja érthetetlennek, hogy a költségvetés egyensúlyának amúgy indokolt helyreállításában éppen ennek az ágazatnak kell az egyik legnagyobb áldozatot hoznia, az iparágra többszörösen kivetett különféle adók révén.  Emellett ismételten hangsúlyozta a minden gazdasági szereplő által a kormánytól jogosan elvárt kiszámíthatóságot és stabilitást a gazdaság irányításában.

Mi kell a jó céghez? Testre szabott megoldások, megfelelő partneri ökoszisztéma és motivált munkatársak, ezek mindegyikét szükségesnek tartja az eredményes működéshez Budafoki Róbert, a T-Systems Magyarország Zrt. vezérigazgatója. Az első kapcsán hozzászólásában kiemelte, hogy a nagyvállalati és intézményi ügyfélkör igényeire nem lehet egységes megoldást ajánlani, a feladatok elvégzéséhez pedig a belső szakemberek mellett építeni kell a partnerbázisra. Ebben jelenleg 1500 hazai kkv, valamint további mintegy 200 olyan cég található, amely nemzetközi vállalatokat képvisel Magyarországon.

Gigaszolgáltatóvá válik a hazai IT-s piacon a T-Systems
FutureZone 2.0 – megújulva

Megemlítette még a külpiaci, főként a szűkebb régió nyújtotta lehetőségeket, amelyeket ki akarnak aknázni, részben a csoport német anyavállalata, a Deutsche Telekom révén is. Mindenekelőtt az egészségügyi informatika, a CRM és az üzleti intelligencia területén adódhatnak kiaknázatlan lehetőségek. A cél, hogy az exportbevétel a jelenlegi 3 százalékról néhány éven belül 20 százalékra nőjön.

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.