Szabó Pétert nevezték ki a Microsoft Magyarország új vezetőjének – derül ki a társaság mai közleményéből. Az új vezető mától, azaz július 1-től veszi át a stafétát az ügyvezető igazgatói feladatokat 2019 tavaszától ellátó Christopher Mattheisentől.
Szabó Péter
A frissen kinevezett szakember korábban 17 évet töltött az Unilevernél, ahol a beszámoló szerint többek között az adriai térség disztribúciós/logisztikai hálózatának átszervezését felügyelte. Szabó Péter 6 éve érkezett a Microsoft hazai leányvállalatához, ahol először a lakossági üzletág régiós igazgatójaként dolgozott, majd a vállalati és partnerkapcsolati üzletág igazgatói pozícióját töltötte be az elmúlt három évben. Ez utóbbi pozíciójában a Microsoft magyarországi partneri és viszonteladói hálózatának irányításáért és digitális átalakulásukért volt felelős.
Kinevezése kapcsán az új ügyvezető igazgató a digitális képességek fejlesztésének szükségességét emelte ki. Vélemény szerint minden szervezet és vállalat napi működése és sikeresége múlik azon, hogy hogyan támaszkodik a modern digitális technológiákra és hogyan tud alkalmazkodni a napjainkban egyre sűrűbben előforduló nem várt helyzetekhez. Hozzátette: az üzlet, a munkavégzési szokások és az életvitel újragondolásának kérdésében is segítséget tudnak nyújtani a vállalat megoldásai az ügyfeleknek.
Elődjével kapcsolatban mindössze annyit említ a Microsoft közleménye, hogy a korábbi ügyvezető igazgató elhagyja a vállalatot, de július végéig munkájával támogatja a zökkenőmentes átmenetet.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak