Ebből jöhetne több is: 2023-ban Szegeden rendezik a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát.

Szegeden rendezik 2023-ban a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát – közölte a Neumann János Számítógéptudományi Társaság. Nemzetközi Informatikai Diákolimpia döntőbizottsága az idei, azerbajdzsáni világverseny zárónapján jelentette be, hogy meggyőzőnek találta a magyar pályázatot, melyet a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság a Digitális Jólét Programmal és a Szegedi Tudományegyetemmel közösen adott be.

Mint azt Beck György, az NJSZT idén megválasztott elnöke, a FixTV egy beszélgetős műsorában pát hete már elmondta, az adta az aprópóját, hogy épp a 2023-as versenyre nyújtsák be a pályázatot, mert abban az évben lesz Neumann János születésének 120. évfordulója. A szegedi helyszínt, illetve az ottani egyetem bevonását pedig az indokolja, hogy az egyetemi város a magyar informatika egyik bölcsőjének számít: a Szegedi Tudományegyetemen már az ötvenes években foglalkoztak kibernetikával, és ott található a Neumann Társaság informatikatörténeti múzeuma is.

Mint a közlemény fogalmaz, az NJSZT az elmúlt években komoly tapasztalatot szerzett jelentős hazai és nemzetközi informatikai tanulmányi versenyek és diákolimpiák szervezőjeként, de a tehetséggondozás terén is a diákolimpikonok felkészítőjeként.

A jó szereplés biztos belépő az iparba

Beck szerint a 2023-as Nemzetközi Informatikai Diákolimpia remek lehetőség Magyarországnak arra, hogy megmutassa magát a világnak. A világversenyen elért sikeres a diákok számára jó belépőt jelent a legrangosabb külföldi egyetemekre, de a világ legnagyobb szoftvercégei is előszeretettel toboroznak diákolimpikonokat – idézi a közlemény az elnököt.

Az augusztus 4-11. között Azerbajdzsánban megtartott idei olimpia, melyen 88 ország diákjai vettek részt, szép magyar sikerekkel zárult: Tóth Balázs, a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium tanulója aranyérmet, iskolatársa, Nagy Nándor pedig bronzérmet nyert. A magyar csapat tagjainak felkészítését és irányítását a Neumann János Számítógép-Tudományi Társaság Tehetséggondozási Szakosztályának munkatársai végezték, csapatvezetőik Erdősné Németh Ágnes, az NJSZT alelnöke, és Dr. Horváth Gyula voltak.

(A nyitó képen az azerbajdzsánban szereplő magyar csapat: Dr. Horváth Gyula csapatvezető, a Neumann Társaság Tehetséggondozási Szakosztályának alelnöke, Molnár Bálint, Noszály Áron, Tóth Balázs, Nagy Nándor és a csapat helyettes vezetője, Erdősné Németh Ágnes, az NJSZT alelnöke.)

Közösség & HR

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.