Ügyvédje szerint a Threads alkalmazás létrehozásakor szándékos, módszeres és jogellenes módon éltek vissza a Twitter üzleti titkaival és szellemi tulajdonával. A Meta egyelőre nem tűnik izgatottnak.

A Twittere már azzal fenyegetőzik, hogy bíróság elé viszi a Metát a héten indított közösségimédia-platformja, a Threads miatt. Nem sokkal a Threads elérhetővé válását követően a vállalatot tavaly óta irányító Elon Musk ügyvédje küldött levelet a Meta vezérigazgatójának, amelyben "komoly aggályokról" írt a Threads törvényessége kapcsán – számolt be róla a Semafor. A Meta a levél szerint "aTwitter üzleti titkait és egyéb szellemi tulajdonát" használta volna fel a Threads létrehozatalához, és "a Twitter több tucat volt alkalmazottját" is felvette, akik közül néhányan "szabálytalanul megtartottak" a korábbi munkahelyükről származó dokumentumokat és elektronikus eszközöket.

A levélben azt is felvetik, hogy a Meta "feltérképezte és összegyűjtötte" a Twitter felhasználókról és követőkről szóló adatait, ami azért is érdekes, mert a mikroblog-szolgáltatás a hétvégén váratlanul korlátozásokat vezetett be a hozzáférésekben. Ezt részben azzal indokolták, hogy meg kivánják akadályozni más cégek hozzáférését az adataihoz. A Meta kommunikációs vezetője szerint azonban a Threads mérnökei közül senki sem volt korábban Twitter-alkalmazott, a twitteres adatok állítólagos begyűjtéséről szólva pedig megjegyezte, hogy a Threads az Istagram rendszerére épül. Musk közben úgy kommentálta a levélről szóló híreket, hogy "a verseny rendben van, a csalás nincs."

A csalás fogalmának rugalmas értelmezései

A Business Insider bennfentes forrására hivatkozva arról ír, hogy jelenleg is vannak korábbi Twitter-alkalmazottak a Metánál, de nem úgy tűnik, hogy bármelyikük is a Threadsen dolgozna. Szerinte amikor Musk több ezer twitteres mérnököt engedett el vagy rúgott ki a platform október végi átvétele óta, akkor amúgy sem kötött velük olyan versenytilalmi megállapodásokat, amelyek bármilyen módon megtiltották volna számukra akár a Threads fejlesztését. A céges eszközöket állítólag az elbocsátások alkalmával azonnal zárolták, praktikusan használhatatlanná téve azokat, és a gépeket egy esetenként hónapokig tartó folyamat során gyűjtötték be az elküldött dolgozóktól.

A jelek szerint most mégis per lesz a dologból, a BI pedig felidézi, hogy Musk időnként hajlamos nem teljesen megalapozott követelésekkel menni a bíróságra. Amikor megpróbált kibújni a Twitter felvásárlásáról szóló szerződés alól, akkor azzal érvelt, hogy onnan nem kapott elegendő az információt, ráadásul a platformot elöntötték a szoftverrobotok, amelyek csökkentik az előzetes megállapodásban szereplő értékét. Az ügy végül Musk visszakozásával ért véget, de érdemes megemlékezni róla, hogy a Twitter az eljárás során azzal vádolta meg az üzletembert, hogy korábbi befektetéseinek és adatkéréseinek célja egy saját Twitter-versenytárs alkalmazás létrehozása lett volna.

A mostani levelezés akár arra is emlékeztetheti az embert, mint amikor annak idején a mások ötleteit zseniális érzékkel sikerre vivő Steve Jobs fenyegetőzött az Android operációs rendszer teljes elpusztításával. A Threads indulása eközben szépen alakul, miután az első 7 órában 10 millió új felhasználót gyűjtött, működésének első napját már több mint 30 millióval zárta.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.