Egy amerikai nagyvállalatok körében végzett felmérés szerint egyre kevesebb vezető gondolja úgy, hogy a kollégáknak kilenctől ötig a munkahelyi asztal mögött kell ülnie. Sokan felismerik, hogy távmunka során megannyi esetben hatékonyabb a munkavégzés.
Itthon persze még minden bizonnyal sokak számára ismerős az a helyzet, amikor a több évtizedes gyakorlatot követve időre kell átbuszozni, metrózni és villamosozni a városon, hogy aztán a munkahelyi asztalnál kelljen elvégezni a mindennapi feladatokat, majd pedig ugyanúgy egy órát lehet zötykölődni hazafelé. Az utazás miatt kiesett órák, az időhöz igazított stressz mellé ráadásul egyéb kényelmetlenségek is társulhatnak a közös mellékhelyiségektől kezdve az egymáson túlkiabáló telefonálókig. Egy felmérés azonban arra is rámutatott, hogy tulajdonképpen az irodákban ülők közül többen már most is távmunkáznak, csak éppen bentről.

Oly távol vagy tőlem... Figyeljünk meg például egy olyan céget, ahol a legtöbben folyamatosan számítógéppel végzik a munkájukat: a felmérés szerint annak ellenére, hogy egyes kollégák csupán pár méternyire ülnek egymástól, megbeszéléseik egy részét már így is azonnali üzenetküldőkön, vagy különféle telekonferencia-megoldások segítségével intézik.

A közös dokumentumok és egyéb fájlok kezeléséhez sokszor szintén nincs már szükség arra, hogy egy légtérben legyenek a munkatársak, hiszen nem nyomtatott papírlapokat és aktákat kell egymás asztalához vinni, vagy közösen görnyedni fölöttük, hanem digitális változatokat osztunk meg a belső hálózaton, vagy akár felhő alapú szolgáltatásokon keresztül.

Ha ezt összevetjük azzal, hogy az alkalmazottak jó része képes otthoni környezetben produktívabban dolgozni (többek között a kényelmi szempontok miatt, vagy azért, mert kevesebb a figyelemelterelés), láthatjuk, hogy egyre több az a terület, ahol érdemes megfontolni a távmunka lehetőségét. Az alábbi infografikán a legfontosabb számok és tendenciák önmagukért beszélnek.

A képre kattintva az infografika új ablakban, nagy méretben nézhető meg



Forrás: WorkSimple / Mashable


5 tipp a távmunkás projektvezetéshez
Jó munkához nem kell irodai patkánynak lenni
Irodai kukkolók: ki mit néz munkaidőben?

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.