Csütörtökön hivatalosan is megnyílt a Magyar Telekom csoporthoz tartozó IQSYS felhőszolgáltatást nyújtó győri központja, ahol a kis- és középvállalatok a nagyvállalatoknál már bevált üzleti rendszereket vehetnek igénybe.

A vállalati szoftverszolgáltatást (SaaS - Software as a Service) nyújtó központ 281 millió forintba került, a beruházáshoz a cég 78,5 millió forint támogatást nyert el az új Széchenyi terv GOP 3.4.1 pályázatának a keretében  – emelte ki az átadás kapcsán Ragoncsa Géza, az IQSYS ügyvezető igazgatóhelyettese.

Összefogtak  Ezzel egyidejűleg az IQSYS a Microsofttal és az SAP-val együttműködve kialakította a kkv-k számára az instantIT termék- és szolgáltatáscsaládját, amelyben a jövendő ügyfelek az SAP vállalatirányítási (ERP), illetve a Microsoft ügyfélkapcsolatkezelési (CRM) alkalmazásait bérelhetik beruházást nem igénylő felhő alapú havidíjas szolgáltatások formájában. Ennek kapcsán elhangzott, hogy a nemzetközi kimutatások szerint az informatikai beruházásokra fordított összegeknek amúgy a 70-80 százalékát emészti fel az üzemeltetés, de 15-20 százalékot elvisz az implementáció is.

A győri központtal kapcsolatban az SAP-nál Magyarországon túli tervek is vannak. A nyugat-magyarországi felhőbázisba hosztolnak majd a régió más országaiban lévő SAP-ügyfelek is. Megtudtuk, a német szoftveróriásnak összesen öt cloud partnere van világszerte, közülük az egyik a Magyar Telekom.

A központ átadó ünnepségén felszólalók elismerték, hogy ma még számos kihívással kell szembenéznie annak, aki a kis- és közepes vállalatoknak ilyen jellegű szolgáltatásokat kíván eladni. Kulcskérdés a bizalom, a céges adatok biztonsága. Elhangzott továbbá, hogy ebben a felhasználói körben még sok az evangelizációs feladat. Hiányos a digitális írástudás, van még mit javítani a kkv-k PC- és internet-ellátottsága terén, és legalább ilyen fontos a technológia nyelvének az angolnak a minél szélesebb körű elsajátítása.

Óvodáskorban van a szoftverszolgáltatás a régióban
SAP a CeBITen: gyors elemzés és kisvállalati felhőszolgáltatás

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.