Jóllehet, még májusban jelentette be a szoftveróriás, hogy felvásárolja az IP-telefónia úttörőjét, a versenyhivatali eljárás egészen mostanáig húzódott
Öt hónapra volt szükség az ügylet bejelentésétől az egyik legkomolyabb hivatali fejbólintásig. A Microsoft májusban jelentette be felvásárlási szándékát a luxemburgi székhelyű Skype-pal kapcsolatban. Múlt hét végén erre az akvizícióra mondott igent az Európai Bizottság. Ezzel a két legfontosabb régióban, Európában és az USA-ban is megvan már a fúzió lezárásához szükséges hivatali áldás.

Harc a végeken A Financial Times értesülései szerint azonban ezzel még nincs vége a bürokratikus eljárásoknak: Oroszországban, Ukrajnában, Szerbiában és Tajvanon is folyik még a hivatali vizsgálódás. Nagy kockázatot azonban nem vállalunk azzal, ha kijelentjük, hogy ezek kimenetele már nemigen állhatja útját a jelentős piaci ügyletnek.

A 2003-ban alapított Skype az internetes telefonszolgáltatásával vált világhírű vállalkozássá. Azóta a csevegésen és a hanghíváson kívül több kisebb és nagyobb fejlesztésen esett át az alkalmazás. Ezek közül talán a legjelentősebb a csoportos videohívás lehetőségének bevezetése volt.

Drága mulatság A csillagászati összegért, 8,5 milliárd dollárért a Microsoft birtokába került cég szolgáltatását a legfrissebb adatok szerint havonta több mint 170 millióan veszik igénybe. A felhasználói bázis megszerzése mellett a Skype technológiáinak a Microsoft meglévő szoftvereibe, szolgáltatásaiba történő integrációja is komoly lehetőségekkel kecsegtet.

A Microsoft az EU-s döntésre adott hivatalos kommentárjában természetesen nagy örömmel nyugtázta a fejleményeket, és megerősítette, hogy a cég minél hamarabb le kívánja zárni az akvizíciót.

Csoportos üzenetküldőt vett a Skype
Skype: hullanak a fejek az egyesülés előtt
Nevető harmadik: a Microsoft veszi meg a Skype-ot

Jövőre kezdik a gyárak invázióját a kínai humanoid robotok

Jövőre mennek gyártásba a kínai MagicBot új modelljei, amelyek már egymással is képesek lesznek a hatékony együttműködésre.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.