A frissen megválasztott vezérigazgató, Meg Whitman szerint az Autonomy jó ideig az utolsó drága akvizíció a HP életében.
Miután a HP alig egy év után megvált Léo Apotheker vezérigazgatótól, mindenki azt szeretné tisztázni, mennyiben folytatja elődje stratégiáját Meg Whitman. Egy október 5-én tartott sajtóeseményen az új vezető a felvásárlásokkal kapcsolatban máris megfogalmazta álláspontját: vége az eddigi akvizíciós hajrának.


Az utolsó kiadós ebéd Úgy tűnik, jó ideig a nagyvállalati felhasználásra fejlesztett, tudásmenedzsmenttel és multifunkciós kereső megoldásokkal foglalkozó Autonomy lesz a HP utolsó nagy felvásárlása. A 10,3 milliárdos üzlet eredetileg az Apotheker-féle stratégiaváltás, a PC-s részleg eladása utáni átfókuszálás egyik sarokpontját jelentette, és az egykori vezérigazgató még több hasonló ügyletet tervezett volna.

Bár kinevezésekor még azt hangoztatta, hogy töretlenül folytatja az elődje által felvázolt útvonalat, Whitman máris leállítja az egyik olyan irányvonalat, amelyet Apotheker kifejezetten erőltetett. "Egyértelműen vége a nagy felvásárlásoknak" - válaszolta tömören az új vezető arra az újságírói kérdésre, mely a fenti stratégia folytatásáról érdeklődött. Ezzel a HP kiszáll abból a spirálból, amelyben az IBM-mel versengve egymás utáni felvásárlásokkal próbált növekedni.

Az IBM épp a napokban jelentette be legfrissebb akvizícióját, a bekebelezésre kiválasztott cég ezúttal a biztonsági megoldásokban érdekelt Q1 Labs. A Nagy Kék vállalat amely öt év alatt ötven céget olvasztott magába, zömmel 100 és 300 millió dollár értékű áldozatokra vadászva, továbbra is hisz az ilyen módszerekkel előidézett növekedésben. Steve Mills alelnök a stratégia folytatásáról beszélt a Bloombergnek: továbbra is apróbb építőkockákat keresnek a HP eddigi sokmilliárdos vásárlási szokásai helyett.

Kirúgták a HP vezérigazgatóját
Nagy szám! Öt év alatt félszáz céget vett az IBM
Második IBM-et csinálna magából a HP

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.