Jövőre mennek gyártásba a kínai MagicBot új modelljei, amelyek már egymással is képesek lesznek a hatékony együttműködésre.

A kínai MagicLab (Magic Atom Robotics Technology) egymással együttműködő humanoid robotokból álló flottát mutatott be, melynek képzését megkezdték egy gyártóüzemben. A startup egyik videóján a harmadik generációs MagicBot nevű modellek láthatók, amint termékellenőrzét, anyagmozgatást, az alkatrészek komissiózását, kódleolvasást és különféle raktározási feladatokat végeznek. Ennek során pedig, ha egyelőre kevésbé látványosan is, de közösen végrehajtott műveleteket is bemutatnak a Boston Dynamics Atlas robotjainak versenytársaként emlegetett gépek.

 

 

Az egyik robot például felmarkol egy összeállított csomagot, és továbbítja azt egy másiknak, a második robot pedig kiveszi az alkatrészeket a dobozból, és átviszi azokat a feldolgozó gépekhez. Ez további előrelépésnek látszik ahhoz a februári videóhoz képest, amelyen a MagicBot mályvacukrot süt és ruhákat hajtogat, hiszen mindenkit a robotok ipari környezetekben való munkába állítása érdekel. Az antropomorf jellemzőkkel tervezett gépek ugyanis jobban alkalmazkodhatnak az emberekre szabott, összetett környezetekhez, a különböző munkafeladatokhoz és a gyártósorok elrendezéséhez.

Ügyesednek és szaporodnak

Az Interesting Engineering cikke szerint a a MagicBot 42 ​​szabadsági fokot tartalmaz (lényegében önálló ízületekről van szó a tengelyek lineáris mozgatásával, kilengésével vagy forgatásával), miközben karjai 20 kilogrammos, a teljes váza pedig akár 40 kilogrammos tömeggel terhelhetők. A nagy szilárdságú, könnyű anyagokból készült robot optimális esetben 5 órás akkumulátor-üzemidővel működtethető, és tervezői szerint az emberi kézmozdulatoknak már 70 százalékát képes utánozni, hat miniatűr szervóval biztosítva a szubmilliméteres pozicionálási pontosságot és a terhelés elviselését.

A beszámoló felidézi azt a kínai kormányzíti direktívát, amelynek értelmében Kína már 2025-ben megkezdené a humanoid robotok tömeges gyártását, a hazai munkaerőhiányra és az idősödő társadalom problémáira adott válaszok mellett pedig 2027-re domináns pozíciót foglalna el a globális a piacon is. A tavaly novemberben kiadott iránymutatás így rövid időn belül látványos fejlesztéseket vár el az iparági szereplőktől, így a nem sokkal később alakult MagicBottól is, ahol 2025 első negyedévében kezdődne a MagicBot gyártása és első bevezetése az ipari és kereskedelmi szektorokban.

A MagicBot képességeiről bővebben az Interesting Engineering cikkében »

(Kép: MagicLab/YouTube)

Piaci hírek

Bemutatkozott a Google második generációs MI-je

A Gemini 2.0 bizonyos képességei azonnal, mások fokozatosan válnak elérhetővé a felhasználók számára.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.