A cég a legújabb okostelefonja és egy sor másik eszköz bemutatása mellett azt is igyekezett sulykolni, hogy mennyire felelősen bánik a felhasználók adataival.

Mivel az utóbbi időszakban szinte majdnem minden kiszivárgott az érkező új Google telefonokról, így a tegnap tartott nagyszabású bemutatón sem feltétlenül durrant akkorát a Pixel 4 és nagyobbik testvére, a Pixel 4 XL debütálása. A mobilok mellett ugyanakkor egy szekérderéknyi egyéb termékről is lehullt a lepel. Mint azt már megszokhattuk, Magyarország ezúttal is kimarad a forgalmazásból, de akinek nagyon fájna valamire a foga, a környékünkről azért viszonylag könnyen beszerezheti, amit szeretne.

A lejárt újdonság

Az nem egyértelmű, hogy csak hanyagság, vagy jól felépített marketingkampány áll a fentebb említett sok szivárogtatás hátterében, az viszont biztos, hogy alig volt tegnap olyan elem az okostelefonok bemutatásánál, amiről már ne cikkezett volna a sajtó korábban. A megjelenés szempontjából nem hoztak újdonságot a negyedik generációs pixelek, és a prezentációból meglepő módon kimaradtak olyan fontos technológiai paraméterek is, mint hogy milyen processzor dolgozik bennük, vagy éppen mekkora a tárhelykapacitás. Igaz, ezek az adatok immár hivatalosan elérhetők.

A show leginkább a kamerák körül forgott. A hátlapon a hagyományos optika mellett egy teleobjektív is helyet kapott, ám a több csúcskategóriás riválisnál már szériafelszerelésnek tekinthető ultraszéles szenzort itt hiába keressük. A 12,2 megapixeles hátlapi kamera munkáját a 16 megapixeles teleobjektív mellett Dual Pixel támogatás, optikai és elektronikus képstabilizátor is segíti. A rendszer kiválóan kezeli az éjszakai körülményeket, a fotók minőségét pedig gépi tanulási algoritmusok igyekeznek optimális minőségűre varázsolni. Az előlapi kamera 8 megapixeles.

Az 5,7 hüvelykes Pixel 4 OLED-kijelzője fullHD+ felbontásra képes, míg a nagyobb változat 6,3 colos képernyője QHD+ megjelenítéssel bír. Fontos elem a másoknál már szintén felbukkanó 90 Hz-es frissítési ráta. Az új generációt a korábbi 4 helyett immár 6 gigabájtnyi memória szolgálja ki, a processzor helyén pedig mindkét esetben Snapdragon 855-t találunk. A tárhely 16 és 32 gigabájtos verzióban kérhető.

Érdemes még kiemelni a Motion Sence interfészt, amely a gyártó reményei szerint összetett és pontos gesztusvezérlési lehetőséget biztosít majd a felhasználóknak. A Google rendszere nem a kamerákra, hanem elektromágneses hullámokra támaszkodva "lövi be" a mobil helyzetét, ami remélhetőleg sokkal gördülékenyebbé teszi ezt a típusú utasítási formát. 

A Pixelek a kiszereléstől függően 800/900, illetve 900/1000 dolláron kerülnek forgalomba már jövő héttől az USA-ban.

Van itt minden, mint a búcsúban

A mobilok mellett még egy sor más eszköz belengetésére is maradt idő a nagyjából egyórás bemutató alatt. Ilyen volt a 650 dolláros Pixelbook Go. A Chromebook család legújabb tagja mindössze 13 mm vastag (vékony) és egy kilót se nyom. (És immár rózsaszínben is kapható!)

Érkezik az intelligens füllhalgatók újabb generációja is. A Pixel Buds 2 gyakorlatilag ugyanazt a funkciót és szolgáltatást biztosítja az androidos telefonok tulajdonosainak, mint amit az Apple-ökoszisztémában az AirPods tölt be. Az apró szerkezet nem túl kirívó fülbe helyezve, viszont kültérben egy parkon keresztül is veszi a telefon jeleit, de több szobán át is gond nélkül dolgozik. Olcsónak viszont nem lehet mondani, mert 180 dollárba kerül a vezeték nélküli élmény.

Szintén frissítést kapott több otthoni eszköz. A Google Home Mini utódja lett a Nest Mini, amelytől a korábbi modellekhez képest szebb hangzást és gyorsabb válaszidőt remél a cég. A Nest-portfóliót bőviti a Nest Wifi névre hallgató új router is, amely a Google Wifi örököseként kétszer gyorsabb átviteli sebességet és nagyjából 25 százalékkal nagyobb lefedettséget ígér.

Kincsként őrzött adatok

Mint a bevezetőben utaltunk rá:az egész bemutatót belengte a személyes adatok feletti mélységes aggodalom. Persze nem véletlen, hogy a cég ennyire igyekszik belebújni a felelős adatgazda szerepkörébe, mivel az utóbbi időszak botrányai miatt a nagy techcégek egyre nagyobb nyomás alatt vannak a politikusok és a különböző szabályozó hatóságok oldaláról.

Az új trendnek megfelelően a Google igyekszik a lehető legtöbb adatot a felhasználó telefonján és egyéb eszközein tartani, így az azokkal való esetleges visszaélésre sincs akkora lehetőség. A fogyasztók megfelelő tájékoztatása érdekében az adatok tárolásával és kezelésével kapcsolatos beállítások felületét is megpróbálják a lehető legegyszerűbbé és átláthatóvá tenni, miközben azok törléséhez sem kell majd programozói diploma.

Konzumer tech

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.