Kijött a Deloitte idei Technology Fast 50 listája, amely régiónk leggyorsabban növekvő technológiai cégeit rangsorolja. Ezúttal sajnos egy magyar vállalat sem fért be, de három hazai cég teljesítményét így is értékelték a készítők.

A Deloitte rendszeresen megjelenteti a (kelet-)közép-európai régió leggyorsabban növekvő feltörekvő vállalkozásait lajstromozó összeállítását. Az idei Technology Fast 50 helyezettjei között ugyan nem találunk itthoni rangsoroltat, ám a frissen bevezetett Growth Stars és Impact Stars elnevezésű kategóriákban azért Magyarország is felkerült a térképre.

Dőltek a rekordok

A tanácsadó cég tájékoztatása szerint idén minden eddiginél több, közel 450 vállalat pályázott. A rekordok sora azonban itt nem ér véget, hiszen az 50 toplistás cég a vizsgált 2017 és 2020 közötti időszakban átlagosan 2278 százalékkal növelte bevételét. Tavaly ugyanez a mutató 1460 százalékon állt.

A fő "versenyszámot" jelentő Fast 50-as rangsort valósággal letarolták a cseh és lengyel cégek (19 és 16 helyezett), de jelentős számban képviselteti magát Szlovákia is (5 helyezett). A három turbó fokozatra kapcsolt ország mellett másoknak már alig maradt hely, de például egy albán vállalkozásnak azért így is sikerült felkapaszkodnia a legjobbak közé.   

Stílusosan az élen is egy csehországi startup, az FTMO áll. A cég egyedülálló oktatási platformot fejlesztett ki a pénzügyi piacokon tevékenykedő kereskedők számára. A nemzetközi porondra csak 2017-ben lépő vállalkozás 39 432 százalékos bevételnövekedést produkált az elmúlt pár év alatt.

Egy kis hazai

Arról, hogy ne kedvetlenedjünk el teljesen, a Deloitte két frissen bevezetett besorolása gondoskodott. A Growth Stars kategóriában, azokat a vállalatokat ismerték el, amelyek saját piacukon a legnagyobb potenciált mutatják, de még korai fázisú szakaszban vannak ahhoz, hogy megfeleljenek a Fast 50-be való besorolás kritériumainak.

Az ebben a kategóriában 10. helyezést elért hazai SEON Technologies csalásmegelőzési eszközöket kínál, amelyek segítik a banki, biztosítási, e-kereskedelmi, online hitelezési, utazási és más iparágak vállalkozásait a személyazonosság és a pénzügyi csalások felderítésében és megelőzésében.

A 2020-ban indított Impact Stars egy speciális kategória, amely olyan vállalatokat ismer el, amelyek sikeresen összekapcsolják a termékeket/szolgáltatásokat a következő területek legalább egyikére gyakorolt pozitív hatással: társadalom, üzlet, innováció, környezetvédelem és sokszínűség. Ebben a kategóriában is a díjazottak közé került két hazai vállalat, a Szállás.hu és a CraftUnique.

A CraftUnique 3D nyomtatók fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. A cég első FFF technológiát használó 3D nyomtatója 2014 augusztusában jelent meg a piacon, egy kiemelkedően sikeres bevezetéssel. Megalakulásuk óta a CraftUnique 10 különböző 3D nyomtató modellt tervezett és gyártott, és több mint 10 ezer példányt értékesített világszerte.

A másik díjazott, a Szallas.hu célja, hogy összehozza az utazót és a szállásadót, valós vendégértékelésekkel segítve a keresőket. Az online platformon összesen több, mint 75 ezer hazai és külföldi szállás széles választéka található meg, a kis vendégházaktól kezdve a legnagyobb szállodákon át. (A cég korábban egyébként többször előkelő helyen végzett a Fast 50 listákon. 2014-ben például első volt.)

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.