Hackerek bénították meg a Sony Pictures munkaállomásait, több Twitter fiókot is feltörtek.

A beszámolók és kiszivárgó fotók szerint hackerek támadták meg a Sony Pictures számítógépeit. A dolgozók képtelenek hozzáférni az adataikhoz, a monitorokon több sornyi fenyegető szöveg mellett egy csontváz képe is megjelent. Mivel a gépek használhatatlanok, a netet sem érik el a segítségükkel, az embereket hazaküldték. A Sony nyomoz.

Bénító támadás

A Reddit egyik bejegyzésében feltűnt kép és a helyzet valódiságát azóta több, a Sony-nál dolgozó alkalmazott is megerősítette, és az is valósnak tűnik, hogy teljesen lebénult a belső kommunikáció, egyik gép sem használható. Belsős források azt állítják, hogy valószínűleg egy központi szervert érte a támadás, jelenleg onnan érik el és blokkolják a cég számítógépeit.

A monitorokon megjelenő szöveg szerint az akció a #GOP hacker csoportnak róható fel, akik komoly fenyegetéseket fogalmaznak meg. „Már figyelmeztettünk benneteket, ez csak a kezdet. Addig folytatjuk, amíg nem teljesítitek a kéréseinket. Az összes belsős információtokat megszereztük, köztük a legértékesebb titkaitokat is. Ha a lenti időpontig nem engedelmeskedtek, az összes adatot közzétesszük.”

A Variety úgy tudja, hogy az alkalmazottakat az összes gép kikapcsolására kérték, sőt, az is körbement utasításként, hogy az épületben található mobilokkal ne csatlakozzanak a WiFi hálózathoz. Valószínűleg súlyos problémáról lehet szó, mivel a vezetőség szerint minimum napba, de lehet, hogy 3 hétbe is beletelhet, mire képesek lesznek kezelni a helyzetet.

A Sony nem kommentál

Egyelőre közvetlenül semmi sem bizonyítja, hogy valóban érzékeny adatok kerülhettek ki, az azonban árulkodó, hogy bizonyos Sony Pictures-höz kapcsolható Twitter fiókokon a szóban forgó a kép jelent meg. A tweeteket azóta törölték, a Sony Pictrures pedig egyelőre annyi információval szolgált az esetről, hogy „Egy IT ügyben nyomozunk.”

Biztonság

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.