A keresőóriás természetesen csak a felhasználók minél teljesebb kiszolgálása miatt szúr be információs panelt aktiváló linkeket olyan oldalakba, amelyekhez amúgy semmi köze.

A domináns pozíciója szabálytalan kihasználása miatt éppen feldarabolással fenyegetett Google-nél láthatóan nem állt meg az élet: újabb és újabb funkciók bevezetésével igyekeznek még jobban magukhoz láncolni az internet népét. Ennek egyik példája az a jelenség, amelyre többek között a Search Engine Roundtable anyaga is felhívta a figyelmet.

Erőszakkal is, ha jólesik

Az iOS-es eszközökön futó Google App alatt böngészve olyan információs linkek tűntek fel, amelyek alapból nem szerepeltek az adott oldal kódjában. Ezekkel a keresőóriás automatikusan "felülírja" a tartalmat, amennyiben az egyezést mutat valamilyen általánosan ismert helyszínnel, személlyel, eseménnyel vagy bármivel, amiről a Google megfelelően változatos és rendezhető háttérinformációval rendelkezik.

 

Példa az oldalba beépülő extra tartalomra (forrás: Google)


Ahogy arra a beszámolók többsége felhívja a figyelmet, ez a megoldás nem feltétlenül egyezik az adott oldal tulajdonosának érdekeivel, mivel a Google által felkínált opcióra kattintva a felhasználó könnyen elvándorolhat a weboldalról, ami sok esetben azzal jár, hogy nem is tér vissza.

A Google Kereső fórumán közzétett céges bejegyzés szerint ez az új módszer pusztán arra szolgál, hogy a vállalat alkalmazásával böngésző emberek további információkat kaphassank az őket érdeklő témákról. A rövid tájékoztásban külön kihangsúlyozzák, hogy a kiemelésre kattintva nem új oldalra kerül a felhasználó, hanem csak egy extra felület kerül a weboldalra, amin a Google által csokorba gyűjtött adatok és információk vannak.

Más kérdés, hogy ezek bármelyikére kattintva azonban már tényleg olyan helyen találja magát az ember, ahová a keresőóriás igyekszik elvezetni a felhasználókat (keresési találatok, jegyvásárlási oldalak, értékelő felületek stb.). 

A Google malmai lassan őrölnek

A fenti funkció alapból minden internetes felületen aktiválódhat. Amennyiben egy weboldal tulajdonosa nem szeretné, hogy a Google kénye-kedve szerint színes linkekkel szórja tele a tartalmait, úgy ezt egy dedikált űrlap kitöltésével kell jeleznie a vállalatóriás felé.

Arra viszont akár 30 napig is várni kell majd, hogy a kéretlenül élesített extra tartalom többé tényleg ne jelenjen meg a kérvényben megjelölt oldalakon. A Google ugyanis ilyen laza határidőt szabott saját magának a technikailag valószínűleg nem túl bonyolult folyamat végigzongorázására.

Konzumer tech

A Samsung headsetjén mutatkozik be a Google kiterjesztett valósága

A most bejelentett Android XR platform már a Gemini MI-technológiájára épül, és új korszakot nyitna az immerzív technológiák fejlődésében.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.