A hagyományos asztali telefonokat felhő alapú rendszerrel kiváltó egyedi fejlesztésű, IP-alapú távközlési megoldást mutatott be ma sajtótájékoztató keretében az Invitel, amit a hazai kis- és középvállalatoknak kínál.
Az internet alapú (IP) telefonálás már több mint egy évtizede jelent meg Magyarországon, de főleg az utóbbi években tapasztalható dinamikusabb növekedés ezen a területen. Az igazi áttörést a virtualizáció hozta meg, ennek lényege, hogy a vállalkozásoknak nem kell saját IP-alközpontokba beruházni, hanem a szolgáltatás egy kézből, havidíjas konstrukcióban vehető igénybe.

Az Invitel erre a piacra egy teljes egészében hazai fejlesztésű megoldással lépett be – jelentették be a távközlési szolgáltató mai budapesti sajtótájékoztatóján. A szolgáltató az IP Centert elsősorban a hazai telephelyekkel rendelkező vállalatoknak ajánlja, akár van már ott kiépített, de éppen cserére érett alközpont, akár még nincs. Utóbbi esetben a szükséges telepítési és üzemeltetési feladatokat is a szolgáltató vállalja magára a havidíj fejében.

Beruházás nélkül  Ma már teljesen megszokott, hogy valaki otthonról is rálát a munkahelyi számítógépére, vagy a céges informatikai rendszerre. Az IP Centernél – asztali számítógéppel vagy notebookkal – távolról is elérhető az irodai telefon, és a cég munkatársai annak díjszabásaival telefonálhatnak. A további funkciók révén beállítható a hangüzenet, a hívásátirányítás, létrehozhatók híváscsoportok. Emellett fogadható és küldhető e-fax is. A fejlesztés egyelőre az asztali telefonos megoldást támogatja, de tervbe van véve a későbbiekben a mobil eszközökre kiterjesztés is.

Az összekapcsolt telephelyek ingyenesen beszélhetnek egymással és az internetről is elérhető a kezelőszoftver, amellyel rövid időn belül kialakíthatók az új alkalmazottaknak a munkaállomások. A megoldás telepítéséhez csak egy egyszerű helyi internet kapcsolat kell, ami akár mobilinternet is lehet. A rendszer már lényegében május óta működik, eddig 80 hazai ügyfélnél vezették be ezer mellékállomásra. Az év végére 130 üzleti előfizetővel és mintegy 2000-2500 mellékkel számolnak. Azoknak a cégeknek, amelyek tervezik ilyen megoldás bevezetését a végleges döntés előtt az Invitel kipróbálási időt is biztosít – válaszolta a Bitport kérdésére Diószegi Ágnes, vállalati marketing vezető.

Az IP Center egyik első felhasználója  az építészeti szoftverek fejlesztésével foglalkozó Graphisoft csoport. A magyarországi központban közel 250-en használják az IP-alapú szolgáltatást - mondta el Sárdy Tibor a vállalat informatikai igazgatója.

Az 1200 főt foglalkoztató budaörsi székhelyű Invitel Magyarország a teljes vállalati portfoliójában 20 ezer ügyfelet szolgál ki, tavalyi bevétele 51 milliárd forint volt. Részesedése a hazai üzleti infokommunikációs piacon 34 százalékos, a nagyvállalatok körében eléri a 42 százalékot.

Új menedzsment, új súlypontok az Invitelnél
Adatközponti szolgáltatásokban fejlesztene az Invitel

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.