A mesterséges intelligencia fejlesztésében a nyílt utat propagáló Meta jelentősen kibővíti a tulajdonában lévő Instagramban elérhető MI-funkciókat. A cég tegnapi blogbejegyzése szerint az AI Studio elnevezésű platform segítségével technikai tudás nélkül tudnak a felhasználók különböző tulajdonságokkal rendelkező chatbotokat alkotni.
A már tavaly ősszel beharangozott eszközkészlet leginkább a közösségi hálózaton sokak által követett tartalomgyártóknak szól, akik az AI Studio bevezetésével lehetőséget kapnak arra, hogy a rajongókkal történő közvetlen kapcsolattartás terheit részben vagy egészben digitális segédekre bízzák.
A speciális MI-t olyan dolgok alapján lehet testre szabni, mint a "gazda" Instagram-tartalma, de megadhatók a kifejezetten kerülendő témák is, mint ahogy a gyakran felbukkanó kérdésekre konkrét válaszok, megosztani kívánt linkek is beemelhetők a házi chatbot repertoárjába.
Az esetleges félreértések elkerülése érdekében a Meta minden algoritmus által készített választ egyértelműen megjelöl, azaz a rajongók, követők nem gondolhatják azt tévesen, hogy magával az adott tartalomgyártóval kommunikálnak személyesen.
A Meta első körben csak néhány partnerrel kezdte tesztelni megoldását, a projekt azonban most jó néhány alkotó bevonásával szélesedik ki. A cég tájékoztatása szerint az AI Studiót folyamatosan teszi elérhetővé, ám egyelőre csak az Egyesült Államokban.
Nem csak az elit játékszere lesz
A kísérletező kedvű felhasználók számára jó hír, hogy az AI Studiót nem kizárólag a nagy követői táborral rendelkező alkotók érhetik el. Ennek megfelelően bárki készíthet egyedi chatbotokat, amelyek fókuszálhatnak bizonyos témák kibeszélésére, de akár mémkészítő segédnek, vagy tanácsadónak is kitaníthatók.
A feltehetően sok ezres nagyságrendben készülő különleges gépi karaktereket a felhasználók megtarthatják saját használatra, de akár be is dobhatják a közösbe. A nyilvánosan elérhető változatoknál a készítő látja majd, hogy milyen népszerűek, azaz hány instagramozó használta a chatbotot, ám azt természetesen nem, hogy a többiek milyen interakciót folytattak az algoritmussal.
A rendszer mögött a Meta nemrégiben debütált új nagy nyelvi modellje áll. A cég mérései szerint a Llama 3.1 képességei partiban vannak a riválisok jelenleg elérhető legerősebb megoldásaival, ám azokkal ellentétben (bizonyos biztonsági korlátozások mellett) szabadon letölthető és használható.
(Kép: Meta)
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak