A Meta AI-ra alapozott eszközkészletet kapnak a közösségi hálozat kiemelt szereplői, akik akár saját digitális alteregójukat is megalkothatják, hogy algoritmus csevegjen a követőikkel.

A mesterséges intelligencia fejlesztésében a nyílt utat propagáló Meta jelentősen kibővíti a tulajdonában lévő Instagramban elérhető MI-funkciókat. A cég tegnapi blogbejegyzése szerint az AI Studio elnevezésű platform segítségével technikai tudás nélkül tudnak a felhasználók különböző tulajdonságokkal rendelkező chatbotokat alkotni.

A már tavaly ősszel beharangozott eszközkészlet leginkább a közösségi hálózaton sokak által követett tartalomgyártóknak szól, akik az AI Studio bevezetésével lehetőséget kapnak arra, hogy a rajongókkal történő közvetlen kapcsolattartás terheit részben vagy egészben digitális segédekre bízzák.

A speciális MI-t olyan dolgok alapján lehet testre szabni, mint a "gazda" Instagram-tartalma, de megadhatók a kifejezetten kerülendő témák is, mint ahogy a gyakran felbukkanó kérdésekre konkrét válaszok, megosztani kívánt linkek is beemelhetők a házi chatbot repertoárjába.

Az esetleges félreértések elkerülése érdekében a Meta minden algoritmus által készített választ egyértelműen megjelöl, azaz a rajongók, követők nem gondolhatják azt tévesen, hogy magával az adott tartalomgyártóval kommunikálnak személyesen.

A Meta első körben csak néhány partnerrel kezdte tesztelni megoldását, a projekt azonban most jó néhány alkotó bevonásával szélesedik ki. A cég tájékoztatása szerint az AI Studiót folyamatosan teszi elérhetővé, ám egyelőre csak az Egyesült Államokban.

Nem csak az elit játékszere lesz

A kísérletező kedvű felhasználók számára jó hír, hogy az AI Studiót nem kizárólag a nagy követői táborral rendelkező alkotók érhetik el. Ennek megfelelően bárki készíthet egyedi chatbotokat, amelyek fókuszálhatnak bizonyos témák kibeszélésére, de akár mémkészítő segédnek, vagy tanácsadónak is kitaníthatók.

A feltehetően sok ezres nagyságrendben készülő különleges gépi karaktereket a felhasználók megtarthatják saját használatra, de akár be is dobhatják a közösbe. A nyilvánosan elérhető változatoknál a készítő látja majd, hogy milyen népszerűek, azaz hány instagramozó használta a chatbotot, ám azt természetesen nem, hogy a többiek milyen interakciót folytattak az algoritmussal.

A rendszer mögött a Meta nemrégiben debütált új nagy nyelvi modellje áll. A cég mérései szerint a Llama 3.1 képességei partiban vannak a riválisok jelenleg elérhető legerősebb megoldásaival, ám azokkal ellentétben (bizonyos biztonsági korlátozások mellett) szabadon letölthető és használható.

(Kép: Meta)

Közösség & HR

Kifogytak volna a felhőszolgáltatók az újításokból?

Az InfoWorld USA-szerte ismert szakértője, David Linthicum szerint ez a helyzet. Túl sokba kerül az innováció, és túl lassan térül meg.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.