A Google Authenticator által generált egyszer használatos autentikációs kódok mostantól nincsenek egyetlen mobil eszközhöz láncolva.

Régóta várt képességgel vértezték fel a Google Authenticator IOS-en és Androidon egyaránt elérhető legújabb kiadását. A keresőóriás egyszeri belépési kódokat, többfaktoros azonosítást nyújtó biztonsági alkalmazása eddig is jó szolgálatot tett az óvatosabb felhasználóknak, ám akadt egy rendszeresen felbukkanó probléma.

Az app által készített eldobható kódok ugyanis alapesetben egyetlen telefonhoz kötődtek, mivel azon generálódtak. Ez a módszer akkor válik kellemetlenné, ha a készüléket esetleg ellopják vagy a tulajdonosa egyszerűen elhagyja. Voltak ugyan bizonyos kerülőutak ennek elkerülésére, de az átlagfelhasználók esetében leginkább a bosszankodás maradt az egyetlen opció.

A cég tegnapi bejegyzése szerint ugyanakkor ennek vége. A Google Authenticatorban immár lehetővé vált az egyszer használatos kódok cloudos szinkronizálása a felhasználó Google-fiókjával. Ez praktikusan azt jelenti, hogy az ügyfélnek immár bármilyen készüléken rendelkezésre állnak ezek a kódok, amennyiben azon belép a fiókjába.

Nem kötelező

A módszer a fentebb említett helyzetekben mindenképpen kényelmesebbé teszi az alkalmazás használatát, azonban a Google írásában sűrűn emlegetett maximális biztonsági követelmények ellenére akadhatnak olyanok, akik csak egy hekkerek által potenciálisan kihasználható gyenge pontot látnak a felhős tárolásban.

A The Verge a témában kapcsolatban közvetlenül is megkérdezte a vállalatot. A lap érdeklődésére a Google szóvivője megerősítette, hogy a most bekerült szinkronizálási lehetőség csak egy opció, a felhasználók dönthetnek úgy, hogy mindent hagynak a régiben, és kizárólag a készülékükön tárolják a biztonsági kódokat.

Biztonság

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.